YGS ve LYS Kitap Önerisi

Mehmet1998

Hectopat
Daha fazla  
Ben 11 .sınıfa geçtim. Matematik, fizik, kimya, biyoloji... En guzel universite sınavı soruları tarzında YGS, LYS hazırlayan kitap onerir misiniz? Ders durumum iyi. Hedefim: MF ilk 50000.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lütfen tamamını oku yanlış anlayabilirsin. Sadece 11 değil 12. sınıf için de tavsiyede bulundum. Ygs lys kitaplarını 12 de alacaksın. Tavsiyeler aşağıda başlıyor. Sana lise mezunu tercih yapmamış birisi olarak yazıyorum. Niye tercih yapmadım? çalışamadım, istediğim bölüm gelmedi doğal olarak. Başarısız biri değilim SBS de 6.000. olmuştum. Nereyi tercih edeceğim konusunda çok gidip geldim. MF idim TM ye geçtim. O yüzden istikrar yakalayamadım. Hedef gerçekten çok önemli. MF ile TM nin ortak yönü olan matematik dersim gayet iyidir. YGS de 32 de 27 yaptım ama temel olmayınca türkçe iyi değil. İşte bu şekilde.
Tavsiyelerim: Önce hedefini yükselt biraz. Yükseği hedeflemekten korkma. Tavsiyelerim genelde YGS Lys üzerine olacak 11. Sınıf için olanlarını alabilirsin.
Matematik için,
fen bilimleri çizgi üstü ygs -Lys (orta zorlukta çizgi üstü dediğine bakma)
karekök ygs- Lys (zor ama kesinlikle ygs si mükemmel problemler bölümünü sonuna kadar çöz) kesinlikle al.
Palme her branş için kaliteli özellikle fen branşı. Fizik kimya biyoloji için. Sözeli bile çok güzel. Palmeyi özellikle 11. Sınıf olarak alabilirsin.
Esen ve fem var bir de onlara bak beğenirsen onlarda güzel bende yoktu bunlar.
Sözel için limit yayınları güzel. Son söz: YGS LYS de karekök matematik, palme fizik, kimya, biyolojiyi kesinlikle al. Geometride karekök alma zor ve uzun! Fem olabilir esen olabilir. Bu kitaplar gerçekten çok kaliteli ve biraz zorlayıcıdır. Bunların YGS Lys olan kısımlarını seneye alırsın ama belirttiğim yayınların 11. Sınıf versiyonlarını şimdi al. Yada herhangi birinin 11. Sınıf için olanını alabilirsin.

11. sınıfa geçip bunları dert ediyorsun ve hedefin 50bin :) Bırak da sınava birkaç ay kala aklı başına gelenler 50bin hedef koysunlar kendilerine. Ders durumum iyi diyorsun, 11. sınıfta çalışmayı düşünüyorsun; bunlara göre hedefini 5binlere çekersen motivasyon olur.

Kaynak tavsiyesi ders ders veremeyeceğim ama FEM bütün derslerde kaliteli sorulara sahip. Geometri sorularını bir tek denemelerde çözmüştüm, kitabını bilmiyorum.

Şimdiden YGS için çalışmaya başla. Sene sonuna kadar YGS bitirir isen çok büyük ilerleme olur. Daha sonra 12. sınıfa geçince LYS için hazırlanmaya başlarsın. FEM yayınlarını tavsiye ederim. Deneme olayını tavsiye ederim. Farklı kaynaklardan deneme ve test çözmek çok iyi olur. Burası YGS için iyi bir kaynak olur. Başarılar dilerim.
Fem Yayınlarım - YouTube

Şu an zaten başladım çalışmaya.

12. sınıfa geçtigim yaz tatilinde çıkmış soruları çözeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı