M.2 Longline SSD ve ASUS X542-UR-GQ438 sorunu

hzefee

Femtopat
İyi günler, internet']ten Longline 1800/128Ln modelinde M.2 SSD aldım. Bu gün kargodan geldi ve ürün oldukça güzel kutulanmış paketlenmişti yani kargo sürecinde bir zarar gördüğünü düşünmüyorum. Laptop'um ASUS X542-UR-GQ438 içerisinde 1 adet M.2 SSD soketi bulunuyor. M.2'yi buraya yerleştirdim ancak 4-5 saatlik çabalarım sonucu bir türlü;

Ne BIOS ekranında, ne de aygıt yöneticisinde, ne de disk yönetiminde yani kısacası hiçbir yerde aygıtı göremiyorum. Yardımcı olabilirseniz şimdiden teşekkür ediyorum, aksi takdirde iade etmeyi düşünüyorum iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kötü bir tercih yapmışsınız, uzak durmanız gereken bir SSD kendileri.

Tam olarak taktınız mı SSD'yi? ''Çıt'' sesini duymanız lazım.

Çıt sesinden çok pat sesine benzer bir şey geliyor. Yuvaya sokmak için kuvvet uygulayın. Ses geldiği zaman ve kuvveti kestiğiniz zaman SSD'nin bir tarafının yukarı doğru kalkması gerekecek. Kalkan kısmı da yuvanın içindeki vidayla sabitleyin.

Aldığınız SSD'nin linkini atar mısınız?
Aldığınız SSD'nin linkini atar mısınız?

Çıt sesinden çok pat sesine benzer bir şey geliyor. Yuvaya sokmak için kuvvet uygulayın. Ses geldiği zaman ve kuvveti kestiğiniz zaman SSD'nin bir tarafının yukarı doğru kalkması gerekecek. Kalkan kısmı da yuvanın içindeki vidayla sabitleyin.

hocam hiç pıt ya da çıt diye bir ses duymadım , ancak yüzeyi çekip atayım kaldırırsam kırılacak gibi hissediyorum.

Hocam fiyat performans ürünü diye düşünerek almıştım , kendilerini 1800 okuma verince 220 tl ye dayanamadım doğrusu.

Çat pat sesleriyle bir alakası yok. Maalesef cihazınız NVMe SSD desteklemiyor. M.2 SATA SSD almanız gerekiyor.

asus.png

Çat pat sesleriyle bir alakası yok. Maalesef cihazınız NVMe SSD desteklemiyor. M.2 SATA SSD almanız gerekiyor.

Eki Görüntüle 617527

Hocam teşekkür ederim , maalesef mahalle bilgisayarcılarından duyduğumuz bilgilerden dolayı m.2 ssd nin hangi türünü takarsan tak destekleyecektir sözlerinden dolayı hiç incelemeden aldım. Peki bu klasta önerebileceğiniz bir ssd varmıdır ? sadece sistemi kurmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı