M.2 SSD anakarta vidalanmalı mı?

• Konuyu başlatan 196449
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 454

196449

Kilopat
Anakartıma uyumlu olduğunu bildiğim bir M.2 SSD var elimde. İki slot var birincisini zaten kullanıyorum vidalı bir şekilde. İkinci slota diğer SSD'yi takmak istiyorum ancak elimde uygun vida yok. Vidasız kullanmamın herhangi bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartıma uyumlu olduğunu bildiğim bir M.2 SSD var elimde. İki slot var birincisini zaten kullanıyorum vidalı bir şekilde. İkinci slota diğer SSD'yi takmak istiyorum ancak elimde uygun vida yok. Vidasız kullanmamın herhangi bir zararı olur mu?

Olur bir vida bulmalısın ona. Anakarta yüzey temas etmeli ki sallanma veya sogutma problemi yapamayasın. Olaki SSD soketten PC açıkken çıktı kısa devre yapar sistemi yakabilir sistemi yakmadı kendini yakabilir.

Olur elinde vida yoksa uydur bir tane başka vida.

Geçen benim de başıma geldi. O M.2 sabitleme vidasını 70TL'ye satıyorlar. Evdeki eski kumandanın vidasıyla sabitledim.

Ne çivisi neden bahsediyorsunuz? Bir bilgisayarcıya gidip uygun vida alıp vidalayın oldu bitti. Para bile almazlar belki.

Sence olmaz mı kardeşim?
Sorumun cevabı bu değil.

@196449 Vidalamazsan kaçış rampası gibi havada duracak, o şekilde çalışması ne kadar sağlıklı olabilir ki.
Bağlantı tam olarak sağlandığı müddetçe bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ben. Elimizle bastırıp anakarta vidalamak anakartla SSD arasında ki bağlantıyı etkilemiyorsa vidasız kullanacağım zaten soğutma işini SSD'nin kendi üzerinde bulunan soğutma kısmı yapıyor. Okuma yazma hızlarını etkilemeyecekse neden o şekilde kullanamayım? SSD içerisinde verilerim duruyor bir sıkıntı çıkarsa onları kaybetmekten korktuğum için konu açtım garantici yaklaşmak için ki bence zaten herhangi bir sıkıntı olmayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantı tam olarak sağlandığı müddetçe bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ben.
Vidasız kullanacağım zaten.
Okuma yazma hızlarını etkilemeyecekse neden o şekilde kullanamayım?
Bence zaten herhangi bir sıkıntı olmayacak.

Kendine zaten cevap vermişsin. İnsanlar vidasız kullanma dediği halde de vidasız kullanacağım, bence bir sıkıntı olmayacak yazıyorsun. Bu insanların görüşleri senin için önemli değilse ve kararlıysan, neden konu açıp insanların zamanını alıyorsun?

Çiviyi başka şekillerde de kullanabilirim istiyorsanız. Ama söz veriyorum ne kadar sert vurursam vurayım ses çıkmayacak.
Önce üslubunu düzelt kardeşim burası ahır değil.
İnsanların fikrini kale almayacaksan da konu açmanın anlamı yok.

Geri
Yukarı