Çözüldü M.2 SSD boş alan 1024 KB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Jude2World

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar topladım ve UEFI olarak Windows 10 kurmaya çalışıyordum. Sistemde HDD yok sadece M.2 SSD var.
Markası XPG SX8200 PRO. İlk önce kurulum ekranında "Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık. " Hatası verdi bunun üzerine Technopat sosyal'de bulduğum bir çözüm olarak;
CMD ekranında

Kod:
Diskpart
List disk
Select disk 0 (harddiskinizde kaç bölüm varsa Partition numarasını seçip tek tek silin)
Clean
Create Partition primary
Active
Format fs=NTFS quick
Assign
Exit

Bu komutları girdim. Bunun üzerine fotoğrafını atacağım aşağıya Disk 0 toplam boyut 953 GB fakat boş alan 1024 KB gözüküyordu. Devam ettim işlem bitti fakat bu sefer de "yeterli alan yok" tarzı bir hata verdi. Yeniden başlattığımda ise Windows'un ayırdığı 15 MB civarı bir alan olurdu Sürücü 0 Bölüm 1 yerine geçerdi o kayboldu ve sadece SSD kaldı fakat oda Sürücü 0 olduğundan kurulum yapılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz nasıl bir çözüm bulabilirim?

IMG_20200131_133033.jpg
IMG_20200131_134006.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sadece clean komutunu verip kurulum ekranına geri geleceksiniz. Diskpart içinden bölüm atamayın.

Ayrıca aşağıda Ayrıntıları göster kısmı var, koyduğunuz ikinci ekran görüntüsünün şu haliyle bir anlamı yok.
Sadece clean komutunu verip kurulum ekranına geri geleceksiniz. Diskpart içinden bölüm atamayın.

Ayrıca aşağıda Ayrıntıları göster kısmı var, koyduğunuz ikinci ekran görüntüsünün şu haliyle bir anlamı yok.

Son düzenleme:
Çözüm
Çözebildiniz mi yardıma ihtiyacım var.
Bende direk 0 GB gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı