M.2 SSD Giriş Farkı

Jusword

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
M.2 SSD almayı düşünüyorum fakat kimi SSD'lerin girişleri farklı. Uyumlu olup olmadığını nasıl anlayacağım veya her giriş her M.2 yuvasına olur mu?
IMG_20181006_020735.jpeg
IMG_20181006_020751.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
2 SSD de uyumlu ancak 860 Evo SATA SSD gibi. Yani sadece M.2 girişine sahip fakat sata SSD performansı veriyor. 970 Evo modelini alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzerinde de yazıyor zaten. 500GB'lik model SATA M.2, diğeri NVMe M.2. Elbette hız farkları olacaktır. Ancak hız sizin için hayati öneme sahip değilse tercihiniz 500GB'lik model olmalı bence.
M.2 Sata vs M.2 PCI-E NVMe SSD Uyumluluk Ayrıca bu konuda @Siyah Martı'nın mesajını da okuyabilirsiniz, 3. mesaj.

İkisi de M.2 2280 standardında ve M.2 yuvasına uyar. Lakin;
  • 860 EVO SATA arabirimini kullanır ve saniyede 600 MB ile kısıtlıdır.
  • 960 EVO ise PCI Express üzerinden NVMe protokolünü kullanır ve teorideki hız limiti 3.94GB/s'dir.

Hepinize çok teşekkür ederim. Aralarındaki hız farkını biliyorum fakat aklımda giriş farkı vardı ve cevabı sayenizde öğrendim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı