M.2 SSD için uygun tornavidayı nasıl bulabilirim?

smXWVCQ

Centipat
Daha fazla  
Selam umarım konu doğru yerdedir. M.2 SSD aldım ve iki tanede yıldız tornavida aldım (Acer Swift 3 SF314-42) alt kapağı açtım ama resimdeki siyah vida hiçbir şekilde tutmadı nasıl yapacağız ya ne almam lazım? Veya Vatan Bilgisayar'a gitsem takarlar mı? Çevrede bilgisayarcı yok da bilen arkadaşlarım yorumlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-26 at 23.48.17.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-26 at 23.48.17.jpeg
    418,4 KB · Görüntüleme: 15
Selam umarım konu doğru yerdedir. M.2 SSD aldım ve iki tanede yıldız tornavida aldım (Acer Swift 3 SF314-42) alt kapağı açtım ama resimdeki siyah vida hiçbir şekilde tutmadı nasıl yapacağız ya ne almam lazım? Veya Vatan Bilgisayar'a gitsem takarlar mı? Çevrede bilgisayarcı yok da bilen arkadaşlarım yorumlarınızı bekliyorum.
Meyve bıçağı ile deneyin.

Şunun gibi bir tornavida ile çok zorlanmadan açabiliyor olmanız gerek aslında.

Biraz küt ve ince olmayan bir bıçak ile denenebilir evet.
Klasik tornavidalar olmuyor maalesef. Asus anakartım için takarken ben de uyduramamıştım elimde 30 farklı uçlu değiştirilebilir tornavida olmasına rağmen. Bıçak ince olduğu için sorunsuz bir şekilde işime yaradı.

meyve bıçağı, ataç, tornavida, kanırtma her şeyi yaptım :D nalburdan aldığım en ince tornavida bile oturup döndürmüyor ama resimdeki o soldaki gri vidayi döndürüyor anlamadım

Klasik tornavidalar olmuyor maalesef. Asus anakartım için takarken ben de uyduramamıştım elimde 30 farklı uçlu değiştirilebilir tornavida olmasına rağmen. Bıçak ince olduğu için sorunsuz bir şekilde işime yaradı.
Anladım sanırım vidanın şeklinden dolayı.
meyve bıçağı, ataç, tornavida, kanırtma her şeyi yaptım :D nalburdan aldığım en ince tornavida bile oturup döndürmüyor ama resimdeki o soldaki gri vidayi döndürüyor anlamadım
Dikkatli bakınca fark ettim. Soldaki vidanın kafası içeri doğru sivreliyor. SSD vidası daha düz duruyor. Ona uygun ucu sivri olmayan tornavida denemeniz gerek sanırım.

Sıkan kişi biraz fazla sıkmış olabilir. Çevrenizde bilgisayarcı varsa orada halledin isterseniz. İnternette uygun tornavida almak gereksiz pahalı.

deneyimli arkadaşlarımın yorumuna da açığım ama sanırım konu kilit teşekkürler arkadaşlar düz vida kullanan taraftar grubu açmaya gidiyorum iyi akşamlar :D

Yeni konular

Geri
Yukarı