Çözüldü M.2 SSD montajı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LindaR35

Picopat
Daha fazla  
Merhaba gorseli altta paylasiyorum, bu M.2 pad nereye yapistirmam gerekiyor, veya gerekiyor mu?

16819870662031610406211230356099.jpg

16819871600948252181023324537561.jpg

Çözüm
Yani evet hocam. Cikarmamalimiydim o sogutucuyu? Videoyu izledim hocam m.2 ne ise yariyor anladim bide videoda da sogutucu tutuyor ssd yi ama ordaki sogutucu(koruyucu) daha buyuk oldugu icin ssd nin ustundeki vida yerine gelmiyor bende vida yerine geliyor. Simdi sogutucu tutmasi gerekiyor demi ssd yi dogrumu anladim? Bide m.2 padi takayimmi?
Yok çıkarıp takacaksınız ama biz onu görmedik ilk foto da ve model bilmiyorduk. Çözüldü mü sorun?
@ercanerJR siz de çeyrek kelimesini anlamıyorsunuz herhalde.
#2 hatalı. Poşetin üstünde direkt bu çıkarımın yapılabileceği bir şey yazmıyor.
SSD için olan pasif soğutucuyu koruma diyen her şey hatalı. SSD'ler in korumaya ihtiyacı yok. Kendiniz oynasın diye kullanmiyorsunuz, bilgisayara takıyorsunuz.
Bu tarz basit şeyler dışındaki şeylerin çoğu konu sahibinden geliyor zaten. Illa istiyorsanız sayıp 7 tane bulabilirim gibi geliyor.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Çözüldü ise çözüldü olarak işaretleyin. Mesaj atmasınlar boş yere.

Cok teşekkürler hocam. Ama bir sorun daha cikti simdi. 12 GB'lik SSD bu sekilde gozukuyor ve basit birim olarak birlestiremihorum şu an. Az once gozukuyordu fakat biraz ayrilmamis alan vardi bende birlestirmek istedim boyle oldu. Sizce çözümü nedir?

16819984937736138990868110182747.jpg

Hocam yuvaya direkt SSD'yi vidalamayın.

SSD'yi sag taraftakı yuvaya oturtun ardıdan sogutucunun termal Pedin'de ki koruyucu jelatını cıkarmayı unutmadan. Sogutucu blogu once sag taraftan baslayıp yuvalara vidalayın. Sol kısım vida yuvası alacak kalırsa yukseltıcı takılması gerekır. Sol ve sag taraf eşit yukseklıkteyse zaten takmıslardır gerek yok.

Hocam sizde bir bakarsaniz cok sevinirim.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Çözüldü ise çözüldü olarak işaretleyin. Mesaj atmasınlar boş yere.

Dinamik disk yaziyor😄

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı