M.2 SSD montajında etiket sökülmeli mi?

Makaleler
3
Yer
Mersin
Anakartımdaki M.2 slotunda soğutucu bulunuyor. Acaba aygıtı takarken üzerindeki etiketi sökmeye gerek var mı?
IMG_20240301_121943.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20240301_121943.jpg
    IMG_20240301_121943.jpg
    228,8 KB · Görüntüleme: 21
Evet sökerseniz daha iyi olur soğutma performansı açısından.

Edit: Garanti muhabbeti var arkadaşlar haklı ama SSD'ler zaten o kadar kolay bozulan, servislik olan parçalar değil. Ben olsaydım soğutma performansı için sökerdim.
Etiket az da olsa ısıyı dağıtır. Ayrıca hadi diyelim ki azaltıyor, en fazla kaç derece azaltır? SSD zaten ısınma sorunlu falan da değil. Durduk yere bozulma ihtimali, sıcaklıktan bozulma ihtimalinden daha yüksek.

Etiket az da olsa ısıyı dağıtır. Ayrıca hadi diyelim ki azaltıyor, en fazla kaç derece azaltır? SSD zaten ısınma sorunlu falan da değil. Durduk yere bozulma ihtimali, sıcaklıktan bozulma ihtimalinden daha yüksek.
Kuralcılığım tutmuş olabilir bu tabi ki yapacak ürün sahibinin vereceği bir karar. Ben SSD'yi takarım test ederim sağlığı %100 ise herhangi bir sıkıntı görmediysem de etiketi söküp soğutucu bloğu takarım ama sizin düşünceniz de kendi içinde gayet mantıklı.

Fark edeceği sıcaklık değeri garanti riskine girmeye değmez. Etiketi sökmeyin çok sıcaklığı kafaya takıyorsanız kasanın iç temizliği ve düzenini düzenli periyotlarla yapın sıcaklık değeriniz hep stabil kalsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı