M.2 SSD önerisi

Dostum SLC Caching Size'ın ne demek olduğunu biliyor musun? O alan, bir süre işlem yapmadığın zaman boşalıyor ve firmanın vadettiği değere geri dönüyor zaten. Kalıcı olarak hız kaybı yaşamıyorsun yani.

Bu diskte yok.

Donanımsal sorununun olmadığını daha kaçıncı kez söylemem gerekiyor? Phison E12 ile Phison E12C'nin arasındaki tek fark, Toshiba'nın Exceria ve RC500'de agresif bir kontrolcü kullanmak istememesi sonucu ve enerji tasarrufu yapması amaçlı okuma-yazması düşük ama daha az ısınan bir kontrolcü koymayı tercih etmesi.

Doğru söylüyorsun, hız kaybı yaşayan bütün 980 PRO konularını atsam kronik sorunlu demek için yeterli olur zaten :D
Tamam, buraya kadar. Vazgeçiyorum. Yoksa bu tartışma devam edecek. Sadece hız değil hızlı sağlık düşme problemi de var (tabi bu muhtemelen TBW değeri ile alakalı.) fakat ne kadar ikimiz de uğraşsak birbirimizin fikirlerini kabul etmeyeceğiz. Direkt Exceria kullanan tanıdıklarım bir çok problemden yakınıyor fakat siz sorun yok diyorsanız ne diyeyim?

Tamam, buraya kadar. Vazgeçiyorum. Yoksa bu tartışma devam edecek. Sadece hız değil hızlı sağlık düşme problemi de var (tabi bu muhtemelen TBW değeri ile alakalı.) fakat ne kadar ikimiz de uğraşsak birbirimizin fikirlerini kabul etmeyeceğiz. Direkt Exceria kullanan tanıdıklarım birçok problemden yakınıyor fakat siz sorun yok diyorsanız ne diyeyim?
Yine bir diğer insanların bakmış olduğu saçma kritere, sağlığa geldik. Disk sağlığının da bir önemi yok maalesef. Eğer diskin S.M.A.R.T. verilerinde bir problem yoksa, o diskin sağlığı "kötü" bile yazsa sorunsuz biçimde çalışmaya devam eder.

Yine bir diğer insanların bakmış olduğu saçma kritere, sağlığa geldik. Disk sağlığının da bir önemi yok maalesef. Eğer diskin S.M.A.R.T. verilerinde bir problem yoksa, o diskin sağlığı "kötü" bile yazsa sorunsuz biçimde çalışmaya devam eder.
Sağlık zaten genelde hücreleri kontrol etmek yerine TBW ile kıyas yapılarak ölçüldüğünden çok normal. Fakat TBW düşükse soru işareti oluşmuyor değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı