M.2 SSD önerisi

Bütçe
1000-1500

Karrocier

Femtopat
Anakart
B450 Gaming Plus Max
Merhaba. Bilgisayarım için M.2 SSD almak istiyorum ancak çok bir bilgim yok. İhtiyacım ortalama 480-500 GB civarı bir M.2 SSD gibi gözüküyor. Bütçe olarak çok yükselmek istemiyorum çünkü yoğun bir kullanımım yok ama günlük işimi görecek ve hız olarak tatminkar bir SSD arıyorum. Önerilerinize açığım.

Merhaba. Bilgisayarım için M.2 SSD almak istiyorum ancak çok bir bilgim yok. İhtiyacım ortalama 480-500 GB civarı bir M.2 SSD gibi gözüküyor. Bütçe olarak çok yükselmek istemiyorum çünkü yoğun bir kullanımım yok ama günlük işimi görecek ve hız olarak tatminkar bir SSD arıyorum. Önerilerinize açığım.
Yukarıda önerilen Kioxia SSD'yi alabilirsiniz.

Eğer yurt dışından gelmesi senin için sorun olmazsa bunu al:

Kioxia G2'ye göre çok daha iyi disk.

-

O okuma yazma hızı neymiş öyle. İhtiyacım bile yok ama sanırım alıyorum hahaha.

-

O okuma yazma hızı neymiş öyle. İhtiyacım bile yok ama sanırım alıyorum hahaha.
Önerdiğin iki disk de kötü. Ayrıca WD alınacaksa daha ucuza SN580 varken SN570 alınmaz.

Kingston NV2'ye gelirsek, birçok varyantı var ve ne çıkacağı belli değil. E21T kontrolcüyle gelebiliyor, SM2267XT ile gelebiliyor. NAND olarak QLC veya TLC gelebiliyor. Alınmaz bu disk.

Yurtdışından alabilirim istesem ancak 2-3 gün içinde çözmem iyi olacak depolamam doldu çünkü.

Önerdiğin iki disk de kötü. Ayrıca WD alınacaksa daha ucuza SN580 varken SN570 alınmaz.

Kingston NV2'ye gelirsek, birçok varyantı var ve ne çıkacağı belli değil. E21T kontrolcüyle gelebiliyor, SM2267XT ile gelebiliyor. NAND olarak QLC veya TLC gelebiliyor. Alınmaz bu disk.
Hocam bilgili bir kişiye benziyorsunuz 😃. Şaka bir yana sizden ricam sizin Türkiye içinden alabileceğim bir M2 önerebilir misiniz acaba ?

Yurt dışından alabilirim istesem ancak 2-3 gün içinde çözmem iyi olacak depolamam doldu çünkü.

Hocam bilgili bir kişiye benziyorsunuz 😃. Şaka bir yana sizden ricam sizin Türkiye içinden alabileceğim bir M.2 önerebilir misiniz acaba?
O halde bunu öneriyorum:

Yukarıda önerilen G2 modelinden daha iyi bir disk. 1.500 TL bütçe varsa G2 alma.

O halde bunu öneriyorum:

Yukarıda önerilen G2 modelinden daha iyi bir disk. 1.500 TL bütçe varsa G2 alma.

Teşekkürler öneriniz için. Bu sabrent nasıldır hocam dediğiniz gibi biraz inceledim çok anlamıyorum ama yorumlar güzel gözüküyor. Eğer değecekse beklerim gelmesini.

Değer hocam. Kontrolcü olarak Phison E18 kullanıyor, en iyi 4.0 kontrolcülerinden birisi.

O SSD'nin tek sorunu, "thermal throttling" oluyor. Yaninda PS5 uyumlu heatsink geliyor ama PC'de uyumlu mu bilmiyorum onu, muhtemelen uymaz. Onun yerine düzgün bir heatsink alırsan iyi olur. Almazsan da bu şekilde kullanılabilir.

Kioxia Exceria Plus mı Sabrent mi dersen performans olarak Sabrent derim ama Türkiye içi olsun uğraşmak istemiyorum dersen Kioxia Plus alınabilir.

Eğer sistem kurmayacaksan sadece depolama olacaksa Kioxia da fazlasıyla işini görür. Bu arada eğer anakartinda 4.0 yuvasi yoksa veya doluysa Sabrent de 3.0 hızında çalışacak zaten. Ki yok 4.0, B450 kullanıyormuşsun. Kioxia Exceria Plus da alınabilir o halde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı