M.2 SSD slotu olmayan A320M-A Pro anakarta dönüştürücü alınmalı mı?

ErenY

Kilopat
Anakartım A320M-A Pro ve M.2 desteği yok, Halihazırda SATA SSD ve HDD'ye sahibim ama SATA olanı 250 GB, sadece Windows ve 1-2 oyun yüklü. Yeni bazı oyunları oynayamıyorum Hard Disk yüzünden bu yüzden bir SSD arayışındayım. 512 GB SATA alayım dedim ama fiyatları M.2 ile başa baş gidiyor. Bunun yüzünden düşüncem M.2 SSD ve dönüştürücü almak ama bu işlerden pek anlamıyorum, anakartımda mevcutta SATA SSD ve HDD varken dönüştürücü ile M.2 SSD takabilir miyim? Anakartım PCI-e 3.0, ne kadar hız alırım?

İki seçeneğin var; biri USB dönüştürücü, diğeri anakartın X1 slotunu çeviren. X1 slotunu kullanacaksan hız olarak satadan bir farkı olmayacak. Yanlış hatırlamıyorsam 500-400 civarı bir şey veriyor. Dediğine tamamen katılıyorum, sata ssdler absürt pahalı oldular. Geleceğe yatırım olarak M.2 almak daha mantıklı olur. USB dönüştürücüler hakkında çok bilgim yok. Ne kadar hız verir vs. bilmiyorum. Alta fotoğraf bırakacağım, anakartının neresine takman gerektiği hakkında bilgi sahibi olursun.
Screenshot_70.png

Amazon.com.tr ihtiyacın olan şöyle bir şey.

İki seçeneğin var; biri USB dönüştürücü, diğeri anakartın X1 slotunu çeviren. X1 slotunu kullanacaksan hız olarak satadan bir farkı olmayacak. Yanlış hatırlamıyorsam 500-400 civarı bir şey veriyor. Dediğine tamamen katılıyorum, sata ssdler absürt pahalı oldular. Geleceğe yatırım olarak M.2 almak daha mantıklı olur. USB dönüştürücüler hakkında çok bilgim yok. Ne kadar hız verir vs. bilmiyorum. Alta fotoğraf bırakacağım, anakartının neresine takman gerektiği hakkında bilgi sahibi olursun.
Eki Görüntüle 2161552

Amazon.com.tr ihtiyacın olan şöyle bir şey.
Çok teşekkürler.

bf700f17-bc59-4636-b59a-cb86fc34193d.png
Sanırım pratikte 800-850 arası hız alabiliyorum, doğru mu? @Travis

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakarken anakartımla ilgili DA'nın videosunu buldum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı