M.2 SSD soğutucu önerisi

O zaman hayırlı olsun. Yeterince soğutur bence. İçinde üç adet termal ped çıkacak. Birisi nispeten kalın, sanırım 1mm kadar. Diğerleri de 0.5mm olmalı. Ben ince olanları kullanmıştım.
Hocam bugün elime ulaştı, üste 1mm olanı, alta 0.5 mm olanı koyup montajladım. Crystamark testinde ilk 2 yazma işleminden sonra 72 derece gören SSD maksimum 47 derece gördü. Teşekkürler.

Hocam bugün elime ulaştı, üste 1mm olanı, alta 0.5 mm olanı koyup montajladım. Crystamark testinde ilk 2 yazma işleminden sonra 72 derece gören SSD maksimum 47 derece gördü. Teşekkürler.
SSD'nin soğutuculu ve soğutucusuz hallerinde sıcaklık durumu açısından değişen iki şey var. Bir kullanım senaryosunda veya testte ulaşılan maksimum sıcaklık, diğeri de sıcaklığın değişim hızı. Senin yaptığın test kısacık ve henüz başında kontrol etmişsin. Bu yüzden sıcaklıktaki sıçramayı başarı ile engellediğini gözlemlemişsin. Ancak daha uzun süre yükte kaldığında ve kasa içinin diğer kaynaklardan dolayı ısınmasının da etkisi olur. Yani maksimum sıcaklık senaryosunda senin yazdığın kadar fark olmayabilir. Ancak ben hala ulaştığım sonucun arkasındayım. Her halükarda SSD'yi -sıcaklık olarak- güvende tutmaya yetecektir. Güle güle kullan.

Geri
Yukarı