M.2 SSD'de Windows 10 kurulumu başlamıyor

USB bellekten Windows kurdun mu? Kurduysan BIOS-Boot Menu-Boot option Priorities'te birinci sıraya boot etmek istediğin SSD'yi koyman gerekiyor. Hangi adımları gerçekleştirdin hangi ekranda takılı kalıyor falan onları biraz yazarsan daha iyi yardımcı olurlar. HDD takılıysa bazen karışıklık oluyor SSD'den boot yapmıyor onu çıkarıp dene vs. vs.

USB bellekten Windows kurdun mu? Kurduysan BIOS-Boot Menu-Boot option Priorities'te birinci sıraya boot etmek istediğin SSD'yi koyman gerekiyor. Hangi adımları gerçekleştirdin hangi ekranda takılı kalıyor falan onları biraz yazarsan daha iyi yardımcı olurlar. HDD takılıysa bazen karışıklık oluyor SSD'den boot yapmıyor onu çıkarıp dene vs. vs.
HDD'ye çıkardım Bios ayarlarının hepsini yaptım ve 3 farklı bilgisayarda denedim SDD'yi diğer bilgisayarlarda zaten Windows M2 SDD'ye kurulu yeni aldığım M2 SSD'nin problemimi var acaba anakartlar Gigabyte B450M-Msi B550M-Laptop Asus FX503V. Birde M2'yi MBR diske dönüştürdük GPT disk olarak denedik klonlamada yaptık.

Son düzenleme:
Rufus ile indirdiğiniz ISO'yu UEFI olarak USB belleğe yazın. Ardından BIOS ayarlarından OS tipini UEFI olarak ayarlayın. Ardından USB'yi boot optiondan birinci sıraya alıp formata başlayın.

Rufus ile indirdiğiniz ISO'yu UEFI olarak USB belleğe yazın. Ardından BIOS ayarlarından OS tipini UEFI olarak ayarlayın. Ardından USB'yi boot optiondan birinci sıraya alıp formata başlayın.
Herşeyi denedik depolama olarak görüyor bilgisayarlar ama işletim sistemi kuramıyoruz. HDD'ye çıkardım Bios ayarlarının hepsini yaptım ve 3 farklı bilgisayarda denedim SDD'yi diğer bilgisayarlarda zaten Windows M2 SDD'ye kurulu yeni aldığım M2 SSD'nin problemimi var acaba anakartlar Gigabyte B450M-Msi B550M-Laptop Asus FX503V. Birde M2'yi MBR diske dönüştürdük GPT disk olarak denedik klonlamada yaptık.

Geri
Yukarı