M.2 SSD'li sistemin geç açılması

Yavuz.ozbyc

Hectopat
Merhaba, sistemim Corsair 240 GB force MP510 M.2 SSD'ye kurulu olmasına rağmen 30 saniyede açılıp 5 saniyede kapanıyor. İşletim sistemi, BIOS ve tüm gerekli güncellemeleri yaptım. Technopat Sosyal'de de yazılan her şeyi yaptım ama maalesef sonuç aynı. Sisteme sadece M.2 SSD takılı ve 170 GB boş alan var, ayrıca sisteme herhangi bir oyun bile yüklü değil. Konu hakkında desteğinizi rica ederim. Teşekkürler.

Sistem bilgileri:
  • Anakart: ASUS B350 M-K
  • İşlemci: Ryzen 3 2200G
  • RAM: 2*8 GB Corsair 2400MHz
  • Ekran kartı: MSI GTX1080
  • M.2 SSD: Corsair 240 GB force MP510
CRYSTALL.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bootracer ile acilis analizi yapip gecikme nedenini ogrenebilirsiniz. Ayrica Msconfig - Onyukleme - Gelismis Secenekler'de islemci sayisini bilgisayarinizdaki cekirdek sayisi ile ayni yapmaniz biraz hizlandiracaktir.

cc.png hem BootRacer'den hem de kendim saniye tuuttum
Bootracer ile acilis analizi yapip gecikme nedenini ogrenebilirsiniz. Ayrica Msconfig - Onyukleme - Gelismis Secenekler'de islemci sayisini bilgisayarinizdaki cekirdek sayisi ile ayni yapmaniz biraz hizlandiracaktir.
çekirdek sayısını da 4 yaptım yine aynıcc.png

Darboğaz patlaması yaşıyarak 4k görüntü nasıl alıyorsunuz ?????
4k oyun oynayınca işlemciye yüklenmiyor CPU kullanımı %80 lerde oyunları 4k yaparken.
Darboğaz patlaması yaşıyarak 4k görüntü nasıl alıyorsunuz ?????
Bootracer'i sure tutmaniz degil hangi islem nedeniyle uzun surdugunu kontrol etmeniz icin onermistim ben. 😳
Desteğiniz için teşekkürler Bootracer'da hangi kırılımdan bakabilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı