SSD'li sistemin geç açılması ve takılmalar

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
SSD'yi ilk aldığım zamanlarda Windows'un açılması ve masaüstüne girmem 10 saniyeyi asla geçmezdi, hele ki takılmalar hiç olmazdı. Fakat şu aralar 45-50 saniyeleri bulabiliyor. 4 aydır kullandığım SSD'de son zamanlardaki yavaşlama ve ilk açılıştaki takılmalar neden olabilir ve çözümü nedir?

SSD: Crucial BX500 240 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'nizi sonuna kadar kullanıyorsanız bu sorun ile karşılaşabilirsiniz varsa yer açmak için bazı dosyalarınızı harddiske alıp yer açabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'de 40 saniyeler çok uzun süreler. Öncelikle bir harddisk testi yapan program kullanarak diskte bozulmalar var mı sağlığı nasıl durumda onu test edin bir sıkıntı görünmüyorsa, tamamını doldurmadan yüzde 50-60a getirin. Tekrar aynı sorunları verirse başka bir kablo ile farklı bir yuvaya takarak deneyin yine olmuyorsa SSD arıza vermiş demektir yedekleyip garantiye yollayın.

SSD'nizi sonuna kadar kullanıyorsanız bu sorun ile karşılaşabilirsiniz varsa yer açmak için bazı dosyalarınızı harddiske alıp yer açabilirsiniz.
SSD'de yaklaşık 120 GB boş alan var.
SSD'de 40 saniyeler çok uzun süreler. Öncelikle bir harddisk testi yapan program kullanarak diskte bozulmalar var mı sağlığı nasıl durumda onu test edin bir sıkıntı görünmüyorsa, tamamını doldurmadan yüzde 50-60a getirin. Tekrar aynı sorunları verirse başka bir kablo ile farklı bir yuvaya takarak
SSD'de yaklaşık 120 GB boş alan var.
deneyin yine olmuyorsa SSD arıza vermiş demektir yedekleyip garantiye yollayın.
Bugün deneyeceğim sonucu da paylaşacağım
SSD'de 40 saniyeler çok uzun süreler. Öncelikle bir harddisk testi yapan program kullanarak diskte bozulmalar var mı sağlığı nasıl durumda onu test edin bir sıkıntı görünmüyorsa, tamamını doldurmadan yüzde 50-60a getirin. Tekrar aynı sorunları verirse başka bir kablo ile farklı bir yuvaya takarak deneyin yine olmuyorsa SSD arıza vermiş demektir yedekleyip garantiye yollayın.
SSD'yi taradım ve herhangi bir hata ile karşılaşmadım. Kendi SATA kablosunu başka yuvaya takıp denedim, HDD kablosu ile SSD kablosunu değiştirdim, sonuç yine maalesef aynı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı