SSD'li sistemin 18 saniyede açılması

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
Merhaba. Dizüstü bilgisayarımda 120GB'lık bir SSD var ve 41 GB'si boş. Açılma ve kapanma süresi yaklaşık 18 saniye. Bu normal mi? Ve ayrıca bilgisayarım şarjda değilken hoş geldiniz. Ekranındaki çark donarak dönüyor. Bunun sebebi nedir?

İşaretli yeri seçtiğinde böyle bir ekran gelecektir. Oradan yüksek performansı seçip dilersen plana isim koyabilirsin. İleri dedikten sonra dilediğin ayarı yapıp oluştur diyebilirsin.

Sağ olun. Şimdi bilgisayarı kapatıp açacağım. Olmazsa bir hafta sonu garantiye artık.

Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu hocam merak ettim.
Hocam james donkey, game power, Everest gibi markalar Çin’den ışıklı mışıklı kalitesiz ürünleri ucuza getirip Türkiye de üzerine logo basıp gaming diye insanımıza afedersiniz kitliyor Türkiye şartları işte bilirsiniz tabiki herkes bin liralık klavye kullanmıyor ama önerimiz şu olabilir bu biraz önce yukarıda saydığım kalitesiz ürünlere 200-300 vermek yerine 25 liralık yazacak kadar bir klavye al ve iyisini alana kadar seni idare etsin yeter. Şahsen yeni kasa topladım klavye ve mouse ihtiyacım var iyisini alana kadar idare etmesi için 15 liralık markasız bir mouse aldım o saydığım markalardan tek eksiği üzerinde ışığı yok :)

Hocam james donkey, game power, Everest gibi markalar Çin’den ışıklı mışıklı kalitesiz ürünleri ucuza getirip Türkiye de üzerine logo basıp gaming diye insanımıza afedersiniz kitliyor Türkiye şartları işte bilirsiniz tabiki herkes bin liralık klavye kullanmıyor ama önerimiz şu olabilir bu biraz önce yukarıda saydığım kalitesiz ürünlere 200-300 vermek yerine 25 liralık yazacak kadar bir klavye al ve iyisini alana kadar seni idare etsin yeter. Şahsen yeni kasa topladım klavye ve mouse ihtiyacım var iyisini alana kadar idare etmesi için 15 liralık markasız bir mouse aldım o saydığım markalardan tek eksiği üzerinde ışığı yok :)
Hocam arkadaş kendinden çok emin bir şekilde konuşmuş da dedim acaba laboratuvar ortamında falan test mi yaptı da James Donkey'se normal olduğunu söyledi. Açıkçası o markaların klavye ve mouse'larını kullanmadığım için yorum yapamam ancak tahmin edebiliyorum. Klavye ve mouse'ta kalite farkı çok daha hissedilir olacaktır. Sonuçta bilgisayarla fiziksel etkileşime geçtiğimiz bileşenler bunlar. Ama ülkemizde her şey çok pahalı, yalnızca bilgisayar değil. O yüzden insanların bu tarz markalara yönelmesini çok da tuhaf karşılamamak lazım bence. Bu arada yeni kasanız hayırlı olsun.

Hocam öncelikle kasa için teşekkür ederim. Konumuza gelecek olursak tabiki ülkemizde her şey aşırı pahalı alım gücümüz Avrupa ülkeleri gibi yüksek olsa mesela kendi paramız ile 40-50 TL ye gerçekten kaliteli mekanik klavye veya mouse alabiliyor olsak zaten insanımız neden gidip o kalitesiz Çin mallarına yönelsin tabiki en iyisini alır ama gelin görün ki imkanlar elverişli değil örnek vericek olursak küçük bir çocuk düşünün YouTube’da Twitch de izliyor abilerini ablalarını hepsinin ekipmanı ışıklı mışıklı o biçim aletler ve asgari ücret ile çalışan babasından o gördüğü ışıklı klavyelerden istiyor babasını fiyatlarına baktığı zaman gerçekten kaliteli ürünlerin aşırı pahalı ve nerdeyse 1 aylık maaşının yarısı olduğunu görüyor haliyle biraz önce yukarıda saydığım 5 para etmez ama ışığı var diye hatrı sayılır paralara satılan markalara yöneliyor o anda çocukta mutlu babası da mutlu ama gelin görün ki 2-3 ay sonra bozulduğu zaman ferkediliyor ki 5 para etmez bir şeye 200-300 lira vermişler işte biz burada insanlara bunu anlatmaya çalışıyoruz o çocuk gibi hevesiniz yarım kalmasın birazcık daha sıkın dişinizi daha iyisini almak varken kötüsüne para verip bu firmaların daha da büyümesine ortak olmayın çok duygulandım şuanda ilerde bir çocuğum olursa ve benden alamayacağım gücümün yetmeyeceği şeyler isterse ne yaparım İnan hiç bilmiyorum :(

Yeni konular

Geri
Yukarı