M.2 SSD'nin soğutmasını sökmek garanti dışı bırakır mı?

Onu çıkartmadan da takabilirsiniz ince bir malzeme zaten genellikle ince alüminyumdan yapıyorlar. Ama ısı performansını arttırmak için sökerseniz daha sağlıklı olur bana kalırsa bozmaz fakat üreticinin canlı desteği varsa sorun derim.

Selam dostlar, ben XPG Gammix S70 Blade 1 TB AGAMMIXS70B-1T-CS PCI-Express 4.0 SSD modelini almak istiyorum ama anakartımdaki her slot soğutmalı. Üzerindeki soğutma galiba vidalı değil bir kürdan ile çıkar ama çıkınca garanti dışı kalır mı? Bilemedim.

Üzerindeki soğutmayı çıkarırsanız tabii ki garanti dışı kalıyor ama zaten çıkarmakta zorunda değilsiniz her türlü anakartınızdaki M.2 SSD'ye sığıyor.

Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0CW PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ayrıca aldıgnız M.2 SSD böyle bir model değilki sökmek zorunda kalasanız.

Üzerindeki soğutmayı çıkarırsanız tabii ki garanti dışı kalıyor ama zaten çıkarmakta zorunda değilsiniz her türlü anakartınızdaki M.2 SSD'ye sığıyor.

Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0CW PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ayrıca aldıgnız M.2 SSD böyle bir model değilki sökmek zorunda kalasanız.

HM eğer çıkartmadan takılabiliyorsa öyle takarım sağ olun hocam

Garantisi gider. Soğutma bloğunu çıkartmadan da takabilirsin. Anakartın soğutma bloğunu takmak zorunda da değilsin.

Bende Gigabyte B650 Aorus Pro AX var hocam büyük parçalı soutmaları maalesef tek tek değil o yüzden sizce olduğu gibi anakartın soğutması ile kullansam

HM eğer çıkartmadan takılabiliyorsa öyle takarım sağ olun hocam

Takabilirsin, görüntü yanıltmasın M.2 SSD zaten bit kader alet üzerinde gördüğün soğutma da incecik. Öyle Corsair Force modellerindeki falan büyük oluyor, bunlar ise o şekilde girer.

Geri
Yukarı