M&B Bannerlord kimle savaşmalıyım?

Eminz1

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba 1 gündür M&B Bannerlord oynuyorum asker sayım 50-60 civarinda ve seviyyeleri düşük. Çapulcu kesmek hem sıkıcı hem de seviyeleri zor yükseliyor. Lordlara kervanlarıma falan bulaşırlar diye saldıramıyorum. Krallıklarla aramı bozmayacak ve kervanlarıma sorun çıkarmayacak 50-100 kişilik ordularla nerede, nasıl savaşabilirim?

Bu oyunu birileriyle aranı bozmadan oynayamazsın. En güvenli hali güçlü bir krallığa bağlılık yemini edip güçsüz bir krallığa saldırmak. Kervan muhabbetini bilmiyorum ben ticaret yapmadım hiç ancak mentalite dediğim şekilde olmalı. Sen kimseye savaş açmazsan bir zaman sonra hepsini karşında bulabilirsin.

Bu oyunu birileriyle aranı bozmadan oynayamazsın. En güvenli hali güçlü bir krallığa bağlılık yemini edip güçsüz bir krallığa saldırmak.

Peki ya klanlara saldırsam? Alevin közleri ve s diye klanlar var anladığım kadarıyla çok büyük değiller. Onlara saldırsam krallıkla aram bozulur mu? Kendi krallımı kurmak istediğim için hiçbir krala bağımlılık yemini etmek istemiyorum.

Oyunda bir krallığa düşman olman lazım. Sana önerim İmparatorluk dışındakilerden biri olsun. Önerim Sarranidler. Ansiklopediden bakarak toprağı olmayan bağımsız klanlara da saldırabilirsin.

Peki ya klanlara saldırsam? Alevin közleri ve s diye klanlar var anladığım kadarıyla çok büyük değiller. Onlara saldırsam krallıkla aram bozulur mu? Kendi krallımı kurmak istediğim için hiçbir krala bağımlılık yemini etmek istemiyorum.
Krallığa bağlılık yemini etmek kendi krallığınızı kurmanıza engel değil. Şu anda isteseniz de krallık kuramazsınız zaten. Yeterince güçlü değilsiniz ve lord çekemezsiniz.

Bir krallığa girerek toprak, para kazanmalısınız. Düşman lordlarla savaşıp onları serbest bırakarak da ilişki kasarsınız.

Sonrasında yemini bozup krallığa bağlıyken aldığınız topraklar ile kendi krallığınızı kurar, savaş sonrası serbest bıraktığınız lordları da krallığınıza alarak güçlenebilirsiniz.

Ben genelde hep Derthert'in krallığına salça oluyorum başta. Bölgenin adını unuttum da haritayı sıfırlayınca en sağlarda falan olması lazım onların genelde asker sayıları düşük oluyor. Boşta bir klan bulursan onlara saldırman daha iyi olur.

Merhaba 1 gündür M&B Bannerlord oynuyorum asker sayım 50-60 civarinda ve seviyyeleri düşük. Çapulcu kesmek hem sıkıcı hem de seviyeleri zor yükseliyor. Lordlara kervanlarıma falan bulaşırlar diye saldıramıyorum. Krallıklarla aramı bozmayacak ve kervanlarıma sorun çıkarmayacak 50-100 kişilik ordularla nerede, nasıl savaşabilirim?
Paralı Askerlik Yapabilirsin Hem Altın Kazanırsın Hemde Savaşlara Doyarsın Zora Düştüğündede Direk Çıkabilirsin Krallıktan

Yeni konular

Geri
Yukarı