M&B Warband Tüm krallıkların savaş açması

delialioglu

Hectopat
Daha fazla  
Mount and Blade'de kendi krallığımı kurdum. Vaegir Krallığın'dan ilk kalemi aldım ama zamanla oyundaki tüm krallıklar bana savaş açtı ve benim sadece 2 kale 2 köyüm var, onun dışında 2 tane de lord, acayip sıkıştırıyorlar. 50 kişinin altına gördükleri zaman toplanıp bana saldırıyorlar, ne yapabilirim?

Senin taht iddian az ise böyle sorunlar olabiliyor. Adamlar seni kral olarak görmüyor ki neden saldırmasınlar? Oyunun ortalarından itibaren yoldaşlarını taht iddianı yayması için görevlendir. Diğer krallıklar ile anlaşmalar yapman da taht üzerinde hakkını arttırır.

Sanırım kısa yoldan kazanmaya çalıştın kaleleri ama krallar ülkeler ile aranı iyi tutmazsan o büyük ülkeler senin 2 kalelik topluluğuna saldırır.

Sanırım kısa yoldan kazanmaya çalıştın kaleleri ama krallar ülkeler ile aranı iyi tutmazsan o büyük ülkeler senin 2 kalelik topluluğuna saldırır.
Zamanında Nord Krallığındaydım ve Svadya Krallığını resmen yok ettim tek başıma, çok toprak kattım onlara ama ilk onlar savaş açtı, barış yapmayı deniyorum senden üstünüz neden barış yapalım diyorlar.
Senin taht iddian az ise böyle sorunlar olabiliyor. Adamlar seni kral olarak görmüyor ki neden saldırmasınlar? Oyunun ortalarından itibaren yoldaşlarını taht iddianı yayması için görevlendir. Diğer krallıklar ile anlaşmalar yapman da taht üzerinde hakkını arttırır.
Krallar ile konuşmaya gidiyorum direk saldırıya geçiyorlar, konuşamıyorum bile.

Zamanında Nord Krallığındaydım ve Svadya Krallığını resmen yok ettim tek başıma, çok toprak kattım onlara ama ilk onlar savaş açtı, barış yapmayı deniyorum senden üstünüz neden barış yapalım diyorlar.

Krallar ile konuşmaya gidiyorum direk saldırıya geçiyorlar, konuşamıyorum bile.
Öyle olmaz zaten. Başkentinde bakan olur, yoldaşlarını elçi olarak gönderirsin.

Aldığınız toprak varsayılan toprak düzeninde kiminse zaten size savaş açacak ve genelde 2 krallık ile savaş halinde oluyorsunuz.
Krallık kurmak için uygun ortamı beklemelisiniz. Toprak alacağınız krallığın savaş halinde olması veya ağır yenilgi alıp asker sayısı düşmesi gibi.
Ben de Nord'a yakın kuruluyorum. Nord kahramanı ve okçularla toprağı aldıktan sonra askerleri savunmaya bırakıp köylerden köylüleri topluyorum zaten ilişki iyi olunca en az 10'ar topluyorsun. 300'er kahraman okçu yaptıktan sonra zaten kimseye vermiyorsun kaleyi, şehri. :D
Bir de saldırı yaparken tavsiyem piyadeleri baitleyip okçularla düşmanı yıpratman ve okları bitince geri çekilmen. Bunu yapınca zaten kale direnci kırılıyor ve kolayca alıyorsun.

Dostum öncelikle eğer kendi krallığını kurmak istiyorsan iyi bir ordun olmalı ve orduna göre savaş açacağın krallığı belirlemelisin mesela benim favorim nordlar nordlar rodoklar karşısında çok güçlü ancak kergitler karşısında da bir o kadar güçsüz sana önerim nordlardan bir ordu kur ve rodoklara dadan kale ve şehir fetihleri çok kolay olur ve eğer sürekli senin kalelerini kuşatmalarını istemiyorsan da 100 tane nord kahramanını bir kaleye yerleştir eğer şehir feth ettiysen de 200 tane yerleştir böylece sürekli seni kuşatıp durmazlar

Dostum öncelikle eğer kendi krallığını kurmak istiyorsan iyi bir ordun olmalı ve orduna göre savaş açacağın krallığı belirlemelisin mesela benim favorim nordlar nordlar rodoklar karşısında çok güçlü ancak kergitler karşısında da bir o kadar güçsüz sana önerim nordlardan bir ordu kur ve rodoklara dadan kale ve şehir fetihleri çok kolay olur ve eğer sürekli senin kalelerini kuşatmalarını istemiyorsan da 100 tane nord kahramanını bir kaleye yerleştir eğer şehir feth ettiysen de 200 tane yerleştir böylece sürekli seni kuşatıp durmazlar
Yaptığım hatada bu oldu zaten Nordları çok güçlendirdim ve Vaegir Krallığının hemen yanına kuruldum, rahat bırakmıyorlar.

Başka bir krallığın topraklarında krallık kurunca diğer krallıklar zayıf olduğun için sana savaş açıyor. O toprağını aldığın krallığı ele geçirmeye bak. Güçlendikçe zaten barış istiyorlar. Ben de oynarken krallık açtım adamlar soyumu kuruttu. :) Sonra intikamım feci oldu ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı