M1 13" MacBook Pro vs iPad vs 16" Intel MacBook Pro

Aykan Alp

Hectopat
Daha fazla  
Video editleme, photoshop vb. şeyler için hangisini almak daha iyidir ?
M1 İşlemcili MacBook Pro
  • 8 çekirdekli CPU’ya, 8 çekirdekli GPU’ya ve 16 çekirdekli Neural Engine’a sahip Apple M1 çip
  • 16 GB birleşik bellek
  • 2 TB SSD depolama
  • True Tone özelliğine sahip 13 inç Retina ekran
  • Arkadan Aydınlatmalı Magic Keyboard - Türkçe Q Klavye
  • Touch Bar ve Touch ID
  • İki adet Thunderbolt/USB 4 bağlantı noktası

Intel İşlemcili MacBook Pro
  • 2.4 GHz 8 çekirdekli 9. nesil Intel Core i9 işlemci, 5.0 GHz’e kadar Turbo Boost
  • 32 GB 2666 MHz DDR4 bellek
  • 8 GB HBM2 belleğe sahip AMD Radeon Pro 5600M
  • 2 TB SSD depolama
  • True Tone özelliğine sahip 16 inç Retina ekran
  • Dört adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası
  • Touch Bar ve Touch ID
  • Arkadan Aydınlatmalı Magic Keyboard - Türkçe Q Klavye

Aradaki fiyat farkı 10.000TL tutuyor. 10.000TL verip sadece bu Intel işlemcili macbook'u almak mı daha mantıklı yoksa iPad Pro ve M1 işlemcili macbook'u almak mı ?

Merhaba, tabiki M1 işlemcili olanı tercih edin. Neden diye soracak olursanız lütfen şu videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MacbookPro + iPad’e ihtiyacınız olur mu ki hocam? 13 inç iş yapmak için kısıtlı gelebilir, USB girişleri olan geniş bir monitör alabilirsiniz, böylece Mac üzerindeki giriş azlığı sıkıntısını da aşmış olursunuz. Uygun monitörler bir bakıma USB-Hub gibi kullanılabiliyor bu şekilde diye biliyorum.

MacbookPro + iPad’e ihtiyacınız olur mu ki hocam? 13 inç iş yapmak için kısıtlı gelebilir, USB girişleri olan geniş bir monitör alabilirsiniz, böylece Mac üzerindeki giriş azlığı sıkıntısını da aşmış olursunuz. Uygun monitörler bir bakıma USB-Hub gibi kullanılabiliyor bu şekilde diye biliyorum.
iPad'ten çizim yapabilir ve diğer günlük işlerimi, internette gezinme vb. şeyler için istiyorum aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı