M1 16 GB RAM vs. M2 8 GB MacBook Air

ucserin

Hectopat
Merhaba. İki modelin fiyatı hemen hemen aynı. Bilgisayar mühendisliği okuyorum okul işleri için kullanacağım. Sizce hangi model daha uygun olur?

Ben şahsen M1 seçerdim. 16GB ram daha uzun ömürlü olur ve M1 ile M2 arasında o kadar ciddi farklar yok. Depolamada ise M2 cihazlarda bulunan SSD M1 cihazlarında bulunan M1'e göre daha az okuma hızı sunuyor. Size kalmış.

M1 16 kullanıyorum böyle bir şey yok. Bilgisayar mühendisliği okusanda bitiremezsin o işlemciyi. Ben yazılımla uğraşıyorum 5 6 sekme IDE açık oluyor Windows olsa kasardı ciddiyim hiçbir şey olmuyor. 6 saat dayanıyor şarjı üstelik

Cevap veren herkese teşekkür ederim. M1 16 GB versiyonu tercih ediyorum.

Bir sorum daha var yanında ücretsiz AirPods 2. nesil mi almalıyım yoksa 1200 TL fark ile 3. nesil mi?

Son düzenleme:
M1 Air ve M2 Air karşılaştırmasında işlemciden daha çok ekran, kamera, yeni klavye, tasarım gibi unsurlar daha baskın oluyor. M1 ekranı kötü olmasa da bence çok fark var arasında. Yapılacak işe göre M.2 tercih edilebilir diye düşünüyorum hala. Mühendislik için M1 16 GB daha tercih edilebilir bana göre de o ayrı mesele. Fotoğraf, video işleri için ekranın her yerinde aynı parlaklık renk doğruluğu sunan mini led teknolojisinin de öne geçeceği alanlar olacaktır.

M1 Air ve M2 Air karşılaştırmasında işlemciden daha çok ekran, kamera, yeni klavye, tasarım gibi unsurlar daha baskın oluyor. M1 ekranı kötü olmasa da bence çok fark var arasında. Yapılacak işe göre M.2 tercih edilebilir diye düşünüyorum hala. Mühendislik için M1 16 GB daha tercih edilebilir bana göre de o ayrı mesele. Fotoğraf, video işleri için ekranın her yerinde aynı parlaklık renk doğruluğu sunan mini LED teknolojisinin de öne geçeceği alanlar olacaktır.

Hocam bugün gittim bir teknoloji mağazasında baktım boşta çalışırken bile 4 GB RAM kalıyor 8 GB RAM modellerde. Bu da demek oluyor ki biraz zorladığım zamanlarda yeterli olmayacak ve performans düşecek. Yani M.2'den gelen performans artışı boşa gidecek. Ekran tabii daha iyi ama birinci önceliğim ekran kalitesi olmadığı için M1 tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı