MacBook Pro M1 16 GB RAM vs M2 8 GB RAM

sinannozturkk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba MacBook Pro M1 16 GB RAM ve 512 GB SSD versiyonunu almayı düşünüyorum. Fakat bildiğiniz gibi M.2 çıktı 8 GB RAM 512 GB SSD versiyonunu mu tercih edilir yoksa M1 16 GB RAM ve 512 GB SSD versiyonu mu? Video ve yazılımla uğraşıyorum. Çok kez video render alıyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Merhaba MacBook Pro M1 16 GB RAM ve 512 GB SSD versiyonunu almayı düşünüyorum. Fakat bildiğiniz gibi M.2 çıktı 8 GB RAM 512 GB SSD versiyonunu mu tercih edilir yoksa M1 16 GB RAM ve 512 GB SSD versiyonu mu? Video ve yazılımla uğraşıyorum. Çok kez video render alıyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir?
M2 kesinlikle.

M2 önerirdim ama günümüzde 8 GB RAM alınmaz artık. Günlük kullanımda sıkıntı olmasa da render ile uğraşacağınızdan 16 GB almak daha mantıklı olur. M2 ile M1 arasında aman aman bir performans farkı yok. Zaten M1 Pro'dan bile daha zayıf bir işlemci. Sadece yeni nesil diye düşünebilirsiniz. Bütçe hiç artmıyorsa M1 tercih ederdim ben.

M1 16GB kesinlikle. Arada Intel M1 geçişindeki gibi bir fark yok. 16GB Ram ise feragat edilecek bir şey değil. Kaldı ki M1 MB M2 MB'den disk bakımından daha hızlı.

M1 zaten fazlasıyla hızlı ve serin. M2 gerçekten ihtiyacına cevap veren tek çözüm mü? Şu an M1 8GB ile yazıyorum ve istesem de kastıramam bu işlemciyi. M1 16 al bence. Apple, kendi işlemcisini ürettiği için artık m3 m4 vs. uzar gider, M2 ile M1 arasında ciddi bir mimari, teknoloji farkı varsa bilemem fakat sadece hız anlamında bir değişim varsa M2 alma hiç.

M1 vs. M2 Chip Satın Alma Kılavuzu: M2 Gerçekten Ne Kadar İyi? - MacSöylentiler (macrumors.com) bu kaynaktan aradaki arka dair incelemeler yapabilirsin.

Çok teşekkür ediyorum cevap veren herkese , artan dolar kurundan dolayı zam kapıda düşüncesi var bi de , tekrardan teşekkürler herkese

Geri
Yukarı