M1 MacBook Air Fiyatına Değer Mi?

Bence oyun da oynar illaki. Tek kodlama yapacağım, asla oyun oynamam diyorsan hem işlemci hem hafiflik bakımından Apple seçebilirsin.
Herkes oyun oynayacak diye bir kaide yok. Bilgisayarı oyundan ibaret veya oyun oynamak için sanıyorsan çok ama çok yanılıyorsun.

Hocam Pro galiba😂. Bakın zaten Apple kötülemeye çalışmıyorum ileride oyun vs oynarsa daha iyi olur demeye çalışıyorum.
Herkes oyun oynayacak diye bir kaide yok. Bilgisayarı oyundan ibaret veya oyun oynamak için sanıyorsan çok ama çok yanılıyorsun.

Genelleme yaptığımı belirtmeme rağmen.

Asıl konuya dönüyorum.
1- Tek kodlama ise Mac seç dedim.
2- Ben almam değmez dedim üstüne PC önerdim.
3- Kodlama ya M1 kadar olmasa da i7 10th gen de yeter.
4- Hafiflik tasarım işlemci önemli ise Mac al dedim.
5- Bin TL fazla verip RTX'i olması bence değer. i7 de kötü değil M1 kadar iyi olmasa da.
6- Oyuncuya yönelik olması kodlama için kullanılmaz demek değil.
7- Neden bu kadar inatçısınız ve anlamamakta ısrarcısınız?
Mesajlara bakarak bu bilgileri doğrulayabilirsiniz. Asla ama asla Mac'i kötülemiyorum.

Kavga yüzünden konu sahibi arkadaştan ve diğerlerinden özür diliyorum. Özet:
Kodlama alanında gelişmek istiyorsan hafif ve güçlü işlemcisi olan bir şey ise Mac book alabilirsin.
Dersinki ara sıra kafa dağıtıcam kodlamayla oyun oynarım veya ileride planlıyorum dersen benim attığım i7 RTX 2060'lı laptopu alabilirsiniz. Gündelik işlerinizde Mac book kesinlikle yetecektir.
Neyi almaya karar verince bize de yazarsanız seviniriz. Son tercih sizindir. Kavgalar yüzünden formunuzu işgal ettiğimden dolayı özür dilerim.

Kodlama alanında gelişmek istiyorsan hafif ve güçlü işlemcisi olan bir şey ise Mac book alabilirsin.
Dersinki ara sıra kafa dağıtıcam kodlamayla oyun oynarım veya ileride planlıyorum dersen benim attığım i7 RTX 2060'lı laptopu alabilirsiniz. Gündelik işlerinizde Mac book kesinlikle yetecektir.
Neyi almaya karar verince bize de yazarsanız seviniriz. Son tercih sizindir. Kavgalar yüzünden formunuzu işgal ettiğimden dolayı özür dilerim.
Kavga olmamış ki, adam macbook m1 için konu açmış. Konu ultrabook, kullanım alanı amacı farklı adam onu almayı planlamış. Siz araya girip başka telden çalmışsınız. Kasaba gidip kıyma isteyip, kasabın al bu kıymayı ama bununla köfte yapamazsın kıymalı yemek yapacaksın demek gibi😀. Bence konu başlıklarının bağlamına göre yorum yazın gerçekten boşuna meşguliyet.
Konu performanslı pil ömrü uzun taşınabilir bir ultrabook. Forum mesajı 1650ti, 2060’lı ağır oyuncu laptopu😀😀
Windows’lu bir ultrabook’tan bahsetseniz o bile daha anlamlı😀

Merhabalar. Bol bol video editleyip kod yazıyor, satranç oynayıp müzik dinliyorum. Sürekli video izliyorum. Sizce bunlar için M1 MacBook Air almaya değer mi? Yoksa önerebileceğiniz bir bilgisayar var mı? (not: Ekran çözünürlüğü ve hız benim için hayati :))

MacBook almak yerine MSI creator serisine bir bakmalısın bence.

Örneğin:

Technopat Sosyal'i ve YouTube kanalını senelerdir takip ederim ama, üye olup da hiçbir konuya yorum yapmamıştım. Yani seviyeni buradan tahmin et, arkadaşlar yine de sabredip sana güzelce laf anlatmaya çalışmışlar. Allah çevrendekilere sabır versin, senin kadar insanı yoran adam görmedim cidden.

Technopat Sosyal'i ve YouTube kanalını senelerdir takip ederim ama, üye olup da hiçbir konuya yorum yapmamıştım. Yani seviyeni buradan tahmin et, arkadaşlar yine de sabredip sana güzelce laf anlatmaya çalışmışlar. Allah çevrendekilere sabır versin, senin kadar insanı yoran adam görmedim cidden.
Ve tek mesaj bu kalsın. 1. 😀

Geri
Yukarı