M1 MacBook menteşeden açıp kapatırken çıt sesi geliyor

Altan Özkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu yüksek sesle veya kulaklıkla dinlerseniz daha net duyacaksınızdır. Gürültülü bir otamdaysanız duymayabilirsiniz. Kapağı açma kapama sırasında böyle bir ses geliyor. Art arda yapınca sesin şiddeti azalıyor ama bir süre ellemezsem ilk çıkan gibi biraz fazla çıkıyor ses. Sorun neden kaynaklı olabilir. Bir süre yüksek sıcaklıkta çalıştıktan sonra oluştuğunu tahmin ediyorum. Gürgençler Apple servisine götürdüğümde gürültülü bir ortamda bu testi yapıp ses duyamadıkları için işlem başlatmadılar.

Merhaba arkadaşlar,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu yüksek sesle veya kulaklıkla dinlerseniz daha net duyacaksınızdır. Gürültülü bir otamdaysanız duymayabilirsiniz. Kapağı açma kapama sırasında böyle bir ses geliyor. Art arda yapınca sesin şiddeti azalıyor ama bir süre ellemezsem ilk çıkan gibi biraz fazla çıkıyor ses. Sorun neden kaynaklı olabilir. Bir süre yüksek sıcaklıkta çalıştıktan sonra oluştuğunu tahmin ediyorum. Gürgençler Apple servisine götürdüğümde gürültülü bir ortamda bu testi yapıp ses duyamadıkları için işlem başlatmadılar.

Hocam hareketli aksamda bu tarz olaylar normal, menteşe sürtünme yapıyor ve aşınıyor.

Sıvı gres sıkın, çok uzun bir süre parçaya tutunur ve akmaz.

WD-40 ve makine yağı kullanmayın.

Teknik bilginiz yok ise cihazın içini açmayın.

Apple gürgençler Apple servislerinin yüz karasıdır, zorluya gidin.

Hocam hareketli aksamda bu tarz olaylar normal, menteşe sürtünme yapıyor ve aşınıyor.

Sıvı gres sıkın, çok uzun bir süre parçaya tutunur ve akmaz.

WD-40 ve makine yağı kullanmayın.

Teknik bilginiz yok ise cihazın içini açmayın.

Apple gürgençler Apple servislerinin yüz karasıdır, zorluya gidin.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Garantisi devam eden bir cihazı açmayı düşünmüyorum açıkçası. Zorluya gitme gibi bir şansım yok. İzmir içerisinde bulunan bir apple yetkilisine vereceğim ya da 15 gün bekleyerek istanbul ekibine yollayacağım. 15 gün ayrı kalmak bana çok şey kaybettirir. Sırf bu yüzden bu şekilde kullanmak zorunda bile kalabilirim.

Geri
Yukarı