MacBook Air M1 alınır mı?

High_Sierra

Femtopat
Merhaba, ben iOS geliştirme ve grafik tasarım gibi işler için MacBook Air M1 almak istiyorum. Oyun oynayacağımı düşünmüyorum, oynasam en fazla Minecraft oynarım diye düşünüyorum. O da belki. Söylediğim işler için bana hangi MacBook'u önerirsiniz? Bütçem 30.000 TL civarı.

16GB Ramli bir versiyon mümkünse. Pahalı biliyorum ama yapacak bir şey yok. Apple rami çalmanızdan korktuğu için Mac olsun Macbook olsun içindeki bileşenleri yükseltmeniz çok çok zor. Yani apple eğer sırf bu işi zorlaştırmak için bir grup mühendis alsaydı ulaşılması daha zor olan bir dizayn yapabilirler miydi? sanmıyorum.

m2 daha güncel ve hızlı bir işlemci ama nihayetine m3 de çıktı.. 16 gb versiyonu 36-37k civarlarında satılıyor.. sonuçta 8gb alırsanız ram yükseltmesi yapamazsınız.. biraz daha bekeyip üzerine koyarsanız daha iyi olur.

m2 daha güncel ve hızlı bir işlemci ama nihayetine m3 de çıktı.. 16 gb versiyonu 36-37k civarlarında satılıyor.. sonuçta 8gb alırsanız ram yükseltmesi yapamazsınız.. biraz daha bekeyip üzerine koyarsanız daha iyi olur.
Teşekkür ederim, M2'nin gücüne fazla ihtiyacımın olmadığını düşünüyorum. M1 Air 16 GB MacBook düşünüyorum şu an için. Oldu ki M1 yetersiz geldi, satıp para koyarım ve alabilirim.

Teşekkür ederim, M2'nin gücüne fazla ihtiyacımın olmadığını düşünüyorum. M1 Air 16 GB MacBook düşünüyorum şu an için. Oldu ki M1 yetersiz geldi, satıp para koyarım ve alabilirim.
Hocam ben M1 8gb ram 256 SSD kullanıyorum 2 yıldır. Herhangi bir problem yaşamadım. Günlük işlerle uğraşırken 8gb ram bence gayet yeterli. Her türlü 16 almak daha mantıklı ancak aşırı şart da görmüyorum render, photoshopla falan uğraşmıyorsanız.

Geri
Yukarı