M1 MacBook Pro'dan M2'ye geçilir mi?

Duygu1

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus RTX 3070 v2 OC | AMD Ryzen 5 7600x | Corsair 2x16 5200 Mhz |
MacBook Pro M1'den M2'ye geçmek mantıklı mı sizce?

Beklentilerinize bağlı, M2 aynı güç ile yaklaşık %20 daha fazla performans sunuyor ancak render, edit gibi bir işiniz yoksa kişiseş görüşüm gereksiz olduğu.

Beklentilerinize bağlı, M2 aynı güç ile yaklaşık %20 daha fazla performans sunuyor ancak render, edit gibi bir işiniz yoksa kişiseş görüşüm gereksiz olduğu.
Mimarlık okuduğum için sketch up, auto cad 3D vb. gibi programlar kullanıyorum.

Açıkçası ben tekrardan gereksiz bulduğumu söyleyeyim. Bahsettiğiniz uygulamaların bir bölümü native olarak arm destekli olmayıp Apple'ın sunduğu Rosetta isimli "ara-yazılım" desteği ile çalışıyor olabilirler. Bu sebeple bahsettiğimiz uygulamalarda %20 performans kazanımı oluşmayabilir.
Böyle detaylı bir analiz var buraya da bir bakın isterseniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkçası ben tekrardan gereksiz bulduğumu söyleyeyim. Bahsettiğiniz uygulamaların bir bölümü native olarak arm destekli olmayıp Apple'ın sunduğu Rosetta isimli "ara-yazılım" desteği ile çalışıyor olabilirler. Bu sebeple bahsettiğimiz uygulamalarda %20 performans kazanımı oluşmayabilir.
Böyle detaylı bir analiz var buraya da bir bakın isterseniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler cevabınız için. 😊

M1 pro da güzel cihaz aradaki fiyat farkı epey var M2 pro baz model 42 bin lira M2 aire geçilmez zaten eğer okul bitimine yakınsan 1-2 yıl dayanıp bitirip mezuniyet sonrası güncel model alınır ben şu an elindeki mevcut cihazla kasma yaşadığını sanmıyorum bir miktar performans artışı için değer bir fiyat farkı mı tartışılır ama imkan varsa neden olmasın

Yeni konular

Geri
Yukarı