Çözüldü M2 Çipe Sahip Sisteme Arch Kurulabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gnuginar

Hectopat
Merhaba. Sorum başlıktadır. M2 çipe sahip bir Mac Mini almayı planlıyorum. İnternette gezinirken böyle bir rehbere denk geldim. Emin olmak için size soruyorum. Cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Sorum başlıktadır. M.2 çipe sahip bir Mac Mini almayı planlıyorum. İnternette gezinirken böyle bir rehbere denk geldim. Emin olmak için size soruyorum. Cevaplar için teşekkür ederim.

Asahi Linux ve Fedora asahi hariç şu an için Apple silikon destekleyen bir dağıtım yok bildiğim kadarıyla.

Asahi projesi büyük ilerleme kaydetmiş olsa da hala bir çok temel özelliği ya desteklemiyor ya da düzgün çalıştıramıyor.
Merhaba. Sorum başlıktadır. M.2 çipe sahip bir Mac Mini almayı planlıyorum. İnternette gezinirken böyle bir rehbere denk geldim. Emin olmak için size soruyorum. Cevaplar için teşekkür ederim.

Asahi Linux ve Fedora asahi hariç şu an için Apple silikon destekleyen bir dağıtım yok bildiğim kadarıyla.

Asahi projesi büyük ilerleme kaydetmiş olsa da hala bir çok temel özelliği ya desteklemiyor ya da düzgün çalıştıramıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
O eski mac sistemler için. Apple Silicon'a geçilmeden önce. Şu an Bootcamp aktif değil. Yanlış bilmiyorsam sadece Asahi Linux kurabiliyorsun. Onun dışında VM ile kurman gerek.

Bu yöntem artık M serisi çip olanlarda çalışmıyor sanal makine kurmanı tavsiye ederim.

Vm performansı iyi olur mu?

Ben sanal makinede Big Sur kullandım anlık tepkisi ve çalışma performansı iyiydi. Linux'u ise sadece Ubuntu'da denedim onda problem oluştu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı