M2 işlemcili Mac mini alınır mı?

Merhaba ben de mac mini almak istiyorum ama ram ve ssd kapasitesini yükseltme maliyeti çok olduğu için kafamı kurcalıyor okulum gereği photoshop kullanıyorum ve bazı çalışmalarda 16 gb ramli windows tabanlı laptopta çok zorlanıyorum. Bir dosya paylaşsam acaba 8gb ramli veya 16 gb ramli mac mini kullanan bir arkadaş dosyayı photoshopta açıp yorumunu paylaşabilir mi mevcut laptopun bilgilerini paylaşıyorum.
1686740035632.png

Dosya Ekleri

• 1686739777532.png
    1686739777532.png
    118,9 KB · Görüntüleme: 25
Merhaba ben de Mac mini almak istiyorum ama RAM ve SSD kapasitesini yükseltme maliyeti çok olduğu için kafamı kurcalıyor okulum gereği Photoshop kullanıyorum ve bazı çalışmalarda 16 GB RAM'li Windows tabanlı laptopta çok zorlanıyorum. Bir dosya paylaşsam acaba 8 GB RAM'li veya 16 GB RAM'li Mac mini kullanan bir arkadaş dosyayı Photoshop'ta açıp yorumunu paylaşabilir mi mevcut laptopun bilgilerini paylaşıyorum. Eki Görüntüle 1820479

Mac mini 16 GB RAM aldım ramazanda kesinlikle öneririm Blender 3D modelleme falan yaptım en ağır iş olarak oyun programlama dahil Photoshop uygulamasında da iyi çalışır ben indiririm senin için ama nasıl çalışır falan bilmiyorum.

Mac mini 16 GB RAM aldım ramazanda kesinlikle öneririm Blender 3D modelleme falan yaptım en ağır iş olarak oyun programlama dahil Photoshop uygulamasında da iyi çalışır ben indiririm senin için ama nasıl çalışır falan bilmiyorum.
Anladım bilgi için teşekkürler o zaman 16 gb ramde sıkıntı olmaz ama 8 gb ram işimi görür mü onu bilemiyorum aradaki fiyat farkını vermek istemiyorum 8 gb yeterliyse o hakkımı ssd de kullanayım 512 yapayım diyorum.

Mac mini 16 GB RAM aldım ramazanda kesinlikle öneririm Blender 3D modelleme falan yaptım en ağır iş olarak oyun programlama dahil Photoshop uygulamasında da iyi çalışır ben indiririm senin için ama nasıl çalışır falan.

Anladım bilgi için teşekkürler o zaman 16 GB RAM'de sıkıntı olmaz ama 8 GB RAM işimi görür mü onu bilemiyorum aradaki fiyat farkını vermek istemiyorum 8 GB yeterliyse o hakkımı SSD de kullanayım 512 yapayım diyorum.

8 GB işe pişman olabilirsin tavsiye etmiyorlar 16 GB al kafan rahat olsun.

Tamam teşekkür ederim. 😁
Hocam ne oldu aldınız mı ? Beğendiniz mi ? Bende düşünüyorum.

Ben aldım hocam adamlar on numara cihaz yapmışlar sistem boştayken 10-15W arası güç tüketiyor sistem gayet stabil hızlı herhangi bir uyumsuzluk görmedim uygulamalarda M2 işlemciden dolayı. Bir tane de Logitech MX keys klavye aldım tam oldu.
Hocam çok güzel duruyooor. Çok beğendim. Memnunmusunuz bende çok almak istiyorum ama git gel yapıyorum. Konu açtım ama alma kötü diyenler oldu. Çevremdekiler de aynısını dedi. Nasıl sizce ?

hocam güzel mi bende alacam da

Son düzenleme:
Hocam ne oldu aldınız mı ? Beğendiniz mi ? Bende düşünüyorum.

Hocam çok güzel duruyooor. Çok beğendim. Memnunmusunuz bende çok almak istiyorum ama git gel yapıyorum. Konu açtım ama alma kötü diyenler oldu. Çevremdekiler de aynısını dedi. Nasıl sizce ?

hocam güzel mi bende alacam da
Aldım Kullanıyorum çok güzel ancak ne için alacaksın asıl soru bu.
Ben internete gezeyim, rahat bir sistem olsun diyorsan hiç çekinme al.
Ancak oyun oynayacaksan, herhangi bir işte kullanacaksan önce cüzdanına bak. Aklına gelebilecek birçok şey için, yıllık ücretli satın alıma yöneleceksin. Tamam korsan yazılım yok mu, elbette var ancak sistemini güncellediğinde yarısı kayıp gidecek.
Windows'un neden her evde olduğunu Mac kullanınca anlıyorsun. Nüfusun büyük bir çoğunluğu araç sahibi ama 2020 model üzerinde Mercedes kullanan sayısı ne yazık ki az. İşte bu parametre ile yaklaşacaksın konuya, paran varsa güzel yoksa bulaşma.

Aldım Kullanıyorum çok güzel ancak ne için alacaksın asıl soru bu.
Ben internete gezeyim, rahat bir sistem olsun diyorsan hiç çekinme al.
Ancak oyun oynayacaksan, herhangi bir işte kullanacaksan önce cüzdanına bak. Aklına gelebilecek birçok şey için, yıllık ücretli satın alıma yöneleceksin. Tamam korsan yazılım yok mu, elbette var ancak sistemini güncellediğinde yarısı kayıp gidecek.
Windows'un neden her evde olduğunu Mac kullanınca anlıyorsun. Nüfusun büyük bir çoğunluğu araç sahibi ama 2020 model üzerinde Mercedes kullanan sayısı ne yazık ki az. İşte bu parametre ile yaklaşacaksın konuya, paran varsa güzel yoksa bulaşma.
Hocam gündelik için kullanıcaktım. Oyun yapacaktım. Cüzdan dediniz anlamadım. Performanslı hızlı olsun istedim.

Hocam tasarımı çok güzel diye aslında istiyorum. Galiba almayıp oyuncu bilgisayar alacam saolun

Hocam gündelik için kullanıcaktım. Oyun yapacaktım. Cüzdan dediniz anlamadım. Performanslı hızlı olsun istedim.

Hocam tasarımı çok güzel diye aslında istiyorum. Galiba almayıp oyuncu bilgisayar alacam saolun
Sana şöyle söyleyeyim, Mac Mini'yi aldım çalıştırdım. Girdim safariye mükemmel, internette takılıyorum. Sonrasında eşimin yüksek lisansı için office lazım oldu. Yıllık 1599 TL Yıllık office aldım.
Sonrasında kullanıma devam ediyorum, hadi bir oyun yükleyeyim dedim, steam üzerinden mac uyumlu bir kaç oyun içinden 200-300 Tl'lik bir oyun satın aldım.
Bir hafta sonra depolamada gereksiz şeylerin yer kapladığını farkettim ve klasör sistemi bizim Windows'taki gibi ayrıntılı olmadığı için hiç bir şey bulamadım. İnternette araştırıp Apple store üzerinden temizlik programlarından birini indirdim. Hepsi indirirken ücretsiz ancak kullanıma geçince lisans istiyor. 400 TL yıllık temizleme programının lisansına ücret ödedim.
Aradan 1-2 ay geçince tatile gittim. Tatil fotoğraflarımızı düzenlemek için Photoshop yıllık lisansını satın aldım. Yani kısaca Sistem güzel ama kullanmak istediğin herşey için cüzdanını çıkartman gerekecek.
He iyi yanları yok mu? elbette var. Hiç bir güvenlik sorunu yaşamadım. İphone kullanıyorsan muazzam uyumlu, çektiğim fotoğraf anında Mac'te. Ekosistem çok iyi çalışıyor.

Sana şöyle söyleyeyim, Mac Mini'yi aldım çalıştırdım. Girdim safariye mükemmel, internette takılıyorum. Sonrasında eşimin yüksek lisansı için office lazım oldu. Yıllık 1599 TL Yıllık office aldım.
Sonrasında kullanıma devam ediyorum, hadi bir oyun yükleyeyim dedim, steam üzerinden mac uyumlu bir kaç oyun içinden 200-300 Tl'lik bir oyun satın aldım.
Bir hafta sonra depolamada gereksiz şeylerin yer kapladığını farkettim ve klasör sistemi bizim Windows'taki gibi ayrıntılı olmadığı için hiç bir şey bulamadım. İnternette araştırıp Apple store üzerinden temizlik programlarından birini indirdim. Hepsi indirirken ücretsiz ancak kullanıma geçince lisans istiyor. 400 TL yıllık temizleme programının lisansına ücret ödedim.
Aradan 1-2 ay geçince tatile gittim. Tatil fotoğraflarımızı düzenlemek için Photoshop yıllık lisansını satın aldım. Yani kısaca Sistem güzel ama kullanmak istediğin herşey için cüzdanını çıkartman gerekecek.
He iyi yanları yok mu? elbette var. Hiç bir güvenlik sorunu yaşamadım. İphone kullanıyorsan muazzam uyumlu, çektiğim fotoğraf anında Mac'te. Ekosistem çok iyi çalışıyor.
Hocam bu dedikleriniz zaten diğer bilgisayarlar da var. Hocam ben 8 GB ram 256 GB SSD olanı alabilirim. Yani almak istiyorum öğrenciyim. Yazın da oyun oynamak istediğimden dolayı biraz da oyuncu bilgisayara yana gönlüm. Sizce bir oyuncu bilgisayarı mı almak daha iyidir benim için yoksa mac mi ? Şöyle bir şey de var benim taşımam önemli. Bir yandan o sıkıntı bir yere giderken gelirken gibi. M2 işlemci 18 bin tl gidip bir macbook M2 alsam 35 bin TL. Galiba oyuncu bilgisayara yana gönlüm. Sizce nasıl olur ? Ayrıca oyun tasarım,grafik tasarım gibi şeyler de yapacağım

Hocam bide macbook air m1 performansı nasıldır ? Onu alabilirim.

Geri
Yukarı