M2 MacBook Air 8 GB alınır mı?

364485

Hectopat
Makaleler
13
Ya normalde 16 GB almak istiyorum ama bütçemi zaten bayağı bir zorladım.
8 GB bana çok sıkıntı çıkarır mı?
Çünkü 4K 60 FPS drone görüntüleri işleyeceğim ama öyle çok renk ataması fakan yapmayacağım.
Bütçe 25k öneriniz var ise bekliyorum.
Benim için laptopu şarja takmadan kullanmak çok önemli çünkü sürekli sahilde oluyorum.

Ayrıca şunu söyleyim şu an iPad 9 kullanıyorum, 2.7K videoları Premier Rush'tan rahatlıkla render alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır ancak şahsen 16 GB almak pek mantıklı değil, yükseltince fiyat MBP 14" modele çok yaklaşıyor.

Parayı bir kez veriyorsunuz bence ihtiyacınız varsa üçüne beşine bakmayıp 16 alın.

Aynen öyle. RAM miktarı yükseltilemiyor 2 günden sonra SSD tamam depolama yükseltilir lakin RAM yükseltilemez alınacakken 1 kez alınmalı, haklısınız.

Aynen öyle. 2 günden Rami'de çok zor yükseltilir bunun servise götüreceksinde servis RAM'lerin aynısının yüksek GB'lisini tedarik edecekte gelecekte lehimleyecekte ohoo bir sürü iş alacakken 16 alın bir daha uğraşmayın hocam. SSD için de aynı aşamalar geçerli.

M serisi Apple bilgisayarlada RAM upgrade olmuyor, lehimlenmiyor da işlemcinin içinde gömülü.

M serisi Apple bilgisayarlada RAM upgrade olmuyor, lehimlenmiyor da işlemcinin içinde gömülü.

Hocam pardon SSD yükseltiliyor RAM ile karıştırdım ikisini.

16 alınır bugün için değil yarın için bir yatırım olarak düşün, 8 GB şu an günümüz standartlarını anca karşılıyor maalesef.

Para yok hocam sorun orada satabileceğim her şeyi sattım zaten.

Hocam şimdi bir yazı okudum M1 modelerinde SSD swao Memory varmış sizce bu M.2'de de var mıdır?

8 gb işinizi görecektir. Takas bellek muhabbeti fazlasıyla işe yarıyor. Çok abartı renderlara girmediğiniz sürece işinizi görecektir.

Bildiğim kadarıyla SSD de yükseltilemiyor fakat harici depolama ile idare edilebilir tabii. Uzun süre kullanım için bana da 16 GB şart gibi geliyor fakat fiyatlar da ortada. RAM yükseltme çok pahalı :(.

Geri
Yukarı