M2 MacBook Air vs i7-11800H laptop

cagri.aksoy

Hectopat
Yeni bir dizüstü bilgisayar alacağım ama çok kararsız kaldım. Öğrenciyim çok oyun oynamam ama arada Valorant falan atarım internette bu iki bilgisayarı karşılaştırınca i7'li bilgisayar çok önde gözüküyor ama MacBook Air örnek olarak bir render alırken ya da video düzenlerken veya kullanım kolaylığı mobilite şarj gibi konularda daha öne çıkıyor. Ben daha çok okul için kullanacağım mühendislik okuyan birine hangisini önerirsiniz ve hangi bilgisayarın diğerine göre ne artıları var yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok oyun oynamadığınız belirtmişsiniz, bu sebeple MacBook Air fansız olması ve batarya ömrüyle daha ön planda. Ben şahsen MacBook tercih ederdim.

Render vs. muhtemelen senede 2-3 defa yapacaksın, ki bemce hiç yapmayacaksın bile. Geç onu.
Oyun da bol bol oynacaksın, o yüzden i7 olanı al. Macbook'ları laptopu ne için kullanacağını kesin olarak bilenler alır. Genel amaçlar için Windows laptop en iyisi. Mac'in yapıp Windows'un yapamayacağı şey yok.

Ayrıca üniversitelerde eğitim için kullanılan programların çoğu Windowsa göre planlanıyor. Hocalar herkesin Windows kullandığını düşünüp ona göre ayarlıyor.

Valorant da çalışmama olasılığı var. Düşük FPS de verebilir. Güvenlik diye çok abarttılar TPM olayı var.

Çok genel sorular sormuşsunuz. Biri elma biri armut. i7 li laptop özellikleri neler? Tam olarak ne yapacaksınız. Kullanacağınız mühendislik uygulaması her 2 işletim sisteminde de mevcut mu? Çok oyun oynamam ne demek? haftada 1 saat mi oynuyorsunuz? O 1 saatte ne oynuyorsunuz? çok genel geçer şeyler söylemişsiniz.

Çok genel sorular sormuşsunuz. Biri elma biri armut. i7 li laptop özellikleri neler? Tam olarak ne yapacaksınız. Kullanacağınız mühendislik uygulaması her 2 işletim sisteminde de mevcut mu? Çok oyun oynamam ne demek? haftada 1 saat mi oynuyorsunuz? O 1 saatte ne oynuyorsunuz? çok genel geçer şeyler söylemişsiniz.
merhaba öncelikle program olarak Autocad, C, java, Simulink gibi programlar kullanıcam i7 li bilgisayarın ekran karı 3070 ve 16 gb rem var oyun valorant ve apex olabilir zaten çok oynayan biri değilim haftada birkaç saat oynarım benim aklıma takılan şey neden böyle bir windows bilgisayar varken macbook için benzer fiyatları veriyim apple bana ne sunuyor onu tam anlamadım

Render vs. muhtemelen senede 2-3 defa yapacaksın, ki bemce hiç yapmayacaksın bile. Geç onu.
Oyun da bol bol oynacaksın, o yüzden i7 olanı al. Macbook'ları laptopu ne için kullanacağını kesin olarak bilenler alır. Genel amaçlar için Windows laptop en iyisi. Mac'in yapıp Windows'un yapamayacağı şey yok.

Ayrıca üniversitelerde eğitim için kullanılan programların çoğu Windowsa göre planlanıyor. Hocalar herkesin Windows kullandığını düşünüp ona göre ayarlıyor.
bana da öyle dediler ama okulda çok apple kullanan kişi var bunlar ne yapıyor windows ile mac arsında Autocad, C, java, Simulink gibi programlar için çok fark var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı