M2 SSD Önerisi

Karizarezz

Kilopat
Yer
Afyon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda 120 GB'lık normal bir SSD kullanıyorum fakat hafızası az olduğu için Windows ve 1-2 oyun kurunca dolmaya yaklaştı. Kalan uygulamaları harddisk'e kuruyorum ve aradaki hız farkı benim rahatsız etmeyi başladı. Anakartım MSİ B250M Mortar NVMe M2 desteği olduğu için M2 SSD almak istiyorum. Okuma/Yazma hızı iyi olan F/P bir SSD öneriniz var mıdır? Fazla acele etmiyorum güzel bir indirim bulduğum zaman alacağım.

240 GB'lık modelini alacağım o zaman okuma/yazma hızı baya güzel duruyor. Gönül ister 480 GB olsun ama fiyatı beni aşıyor.

M.2 SSD alıp düşük kapasite ile kullanmak yerine SATA SSD alıp mümkün olduğu kadar harddiskten bağımsız bir sisteme geçmenizi öneririm. 500 TL civarlarına veya biraz daha fazlasına 860 EVO 500GB bulunabiliyor. Kapasite anlamında çok rahat edersiniz. Ama yok yine de M.2 istiyorum derseniz aynı fiyata 250GB 970 EVO Plus var. Oyun oynarken ve gündelik işleri yaparken pek fark hissetmezsiniz hız olarak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı