M5A97 LE R2.0 Bios ekranı hızlı geçiyor, giremiyorum

Anıl DİRNİK

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Recep Baltaş'a paylaştığı bilgilerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum öncellikle.

Şimdi gelelim...
  • Amd Fx-8320 8 cekirdek 3.5Ghz 16mb Cash bellek işlemci
  • Asus R9 270X 2GB 256BİT gddr5 hdmı ekran kartım var
  • 500 hard dısk seagate 7200rpm
  • 2x 4 gb ddr3 1333 cl9 kingston ram
  • Asus m5a97 le r2.0 anakart
League of Legends oyunu oynuyorum bu bılgısayarı oyun oynamak ıcın almıstım fakat oyuna gırdıgımde 350 FPS ile baslıyorum fakat yaklasık 10 sn sonra 200 150 100 FPS'e kadar dusuyor. Ben de bu ince ayarların Bios'la alakalı oldugunu dusundum bilgisayarımın Bios'unu guncelledım yaklasık 2 hafta oldu alalı bılgısayarı.

Bilgisayarım Bios'unu guncelledım fakat ondan sonra 1 defa Bios'a gırebıldıgımı hatırlıyorum. Simdi hicbir ayar yapmadım. Reset attıgımda bılgısayarın Bıos'una gıremıyorum.
Bios penceresi o kadar hızlı gecıyor ki "DEL" tusuna bastıgımda Windows onarma butonu gelıyor F2 tusunu F12 tusunuda denedım. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burda tüm cevaplarınız mevcut zamanınız varsa izlemenizi öneririm.

Bu videoyu izledikten sonra Bios güncellemesi yaptıgımı soylebılırım ılk Bıos guncellemem :) Fakat Bios penceresine gıremıyorum cık hızlı gecıyor del tusuna basıyorum Windows onarma geliyor :(

Tabi deneyip geliyorum.

Windows onarma yöneticisine giriyorum F2'ye basılı tuttum DEL'e süreklı basıyorum Windows onarma yöneticisine geçiyor kafayı yiyeceğim ya :(

Evet beyefendi denedim DEL tuşuna bastığımda Windows onarma yöneticisi geliyor. F2 denedim olmuyor.

Asus anakartınız varsa eğer CD veya driverını indirip Asus Al Suite programını kurun ve o programdan OC yapın turbo ya da direk Bios'a giriş var masaüstündeyken PC kapanır ve Bios'a kendi girer oradan default yapıp ayarlamaları sıfırlayın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı