M5A97 R2.0, FX X8 8150, GTX660 Ti Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Onun yerine bunu al diyeceğimiz daha iyi bir parça yok. Yazdığın sistemin aynısını al.

Ben bu sistemi alırsam bana kaç yıl gider ? O fiyat aralığında sizce en iyi sistem bu sistem midir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD FX 8350 stoklara girince satın almanını öneririm, zira % 15 daha performans alamazsın :D

FX 8350 419$ gibi bir fiyatla geliyor diyorlar zaten. Bu düşündüğüm sistemi 4 ay sonra falan alacağım. 4 aya FX-8350 işlemcisinin fiyatı düşer mi ? Çünkü bu sisteme FX-8350 alsam fiyat aralığını geçerim.

4 aya kadar fiyatı baya düşmüş olur, ayrıca fiyatı o kadar yüksek değil.

FX 8350 alma sakın hiç gerek yok. FX 8150 tam isabet. Madem FX 8350 öneriyorsunuz o zaman i5 3570k önerin. Ben i5 3570k işlemcinin desteklediği anakartlar pahalı olduğu için önermedim. Bilirsiniz AMD anakartları İntel'in anakartlarından daha ucuz. FX 8350 alacağına i5 3570k alsın. Ancak FX 8150 çok iyi bir seçim.

Anladım fiyatının o kadar yüksek olmaması iyi. Ben öyle biliyordum ama değilmiş, 4 ay sonra ekran kartının da fiyatı düşmüş olur. İşlemci olarak FX 8350 işlemcisini ekliyorum o halde, başka öneriniz var mı ? Ben bu sistemi alırsam bana kaç yıl gider ?

mevsres senin mesajını görmeden yazmıştım bu yazıyı. Intel bana fazla cazip gelmiyor nedense hiç ısınamadım, o yüzden İntel almak istemiyorum ve %15 gibi bir performans farkı varmış neden almayayım ?

Yakında DirectX'in yeni sürümü çıkacak almanı önermem. Yanlış bilmiyorsam DirectX 12 gelecek ekran kartıyla uyumsuzluk yaşayabilirsin. Yanlışım varsa düzeltin 4 ay sonra yeniden topla sistemi o zamana kadar bütcen artar ve yeni OEM parçalar gelebilir. Daha iyisini toplarsın.

4 ay sonra fiyatlar baya değişeceği için şimdiden karar vermenin anlamı yok. Sistemi toplayacağın zaman en iyi seçeneği değerlendiririz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı