Mac Açılırken System uptime in nanoseconds hatası

Bahadır Işık

Hectopat
Mountain Lion 1O.8.5 kurdum. Multiebest ile ayarları yaptım. Fakat tam açılacakken apple logosunda yarısı siyah ekran olan kodlar geliyor ve orda duruyor açılmıyor. Ne yapmam lazım? Hata : System uptime in nanoseconds hatası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot ederken -v -x cpus=x busratio=x değerlerini yazın. Biosta sata mode=Ahci yapın. Sata harddisk 1 nolu sata portuna takın.

Sayın parrhesia,

Bende de aynı sorun var dediklerinizi yapmama rağmen yine aynı hatayı alıyorum. Yok mu başka bir yolu bunun...

Kurulum Usb yi Windowsda mı yaptınız.

- - - Güncellendi - - -

Sanal Mac üzerinden chameleon bootolader içinden Modules kısmında Kernel Patcher Usb ye kurunuz.
http://yadi.sk/d/lY5yDj9IA5ec8

Kernel Panic hatası alıyorsunuz. Onun içinde kernel yaması kullanmanız gerekiyor. Bunun içinde Mac bir bilgisayara ihtiyaç var. Başka bir yol denemek lazım. Sistemi açmak boot cd kullanmanalım linki veriyorum.

- - - Güncellendi - - -

http://yadi.sk/d/fX3NJGc1A5osB

- - - Güncellendi - - -

Trasnmac ile cd ye yazdırın. Birde böyle deneyelim.

Yani sistemi kurduktan sonra mı bu hatayı alıyorsun. Sorununu biraz daha açıklayıcı anlat ki ona göre yardımcı olayım. Yaptığın işlemleri kısaca anlat. Bakalım neler yapmışsın.

- - - Güncellendi - - -

Dediğin yere baktım. Lapic kernel kullanarak sistemi kurmuş. Kurulumu bitir Lapic kernel kurarız.

Şimdi hocam ben Mountain Lion 10.8.5 kurdum. Başarılı bir şekilde çalıştı. Fakat multiebest ile de ayarları yaptım. Sonra pc'yi tekrar başlatınca o hatayı verdi. Tamam hocam kurulumun bitmesini bekliyorum.

Evet abi ben de USB ile kurdum şimdi dediğini yapıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Abi verdiğin dosyada klasöre çıkartıp direk CD'ye mi yazdırıyoruz?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı