Mac dahili klavye ve mouse çalışmıyor

omerkircicek

Decapat
Selam arkadaşlar,

MacBook Air klavye ve mouse kilitlenmiş, sıfırladım cihazı hala açılmadı. Bir ara bir sıfırlarken geldi ama Sierra kurulumu bitince tekrar kilitlendi.
Açarken kontrol+r falan okuyor ama işletim sistemi gelince gidiyor.

Cihazı nasıl sıfırladın? USB bellek ile diskleri silip ter temiz macOS kurulumu yapmayı deneyin.

Ve kurduğunuz macOS imajının orijinal olduğundan emin olun, normal bir Apple cihaza Hackintosh kurmaya çalışıyor olabilirsiniz.

Cihazı nasıl sıfırladın? USB bellek ile diskleri silip ter temiz macOS kurulumu yapmayı deneyin.

Ve kurduğunuz macOS imajının orijinal olduğundan emin olun, normal bir Apple cihaza Hackintosh kurmaya çalışıyor olabilirsiniz.

Merhaba,

Kurduğum imaj orijinal Hackintosh değil zaten en son Catalina sürümünü orijinal App Store'den çektim sorunum hala aynı ve temiz format attım diski baştan sona temizledim.

Merhaba,

Kurduğum imaj orijinal Hackintosh değil zaten en son Catalina sürümünü orijinal App Store'den çektim sorunum hala aynı ve temiz format attım diski baştan sona temizledim.

İnternet de araştırma yaptınız mı? Araştırmalarınız sonucu çözüme ulaşamadıysanız ürünü aldığınız yere götürün, Apple mağazasından aldıysanız yenisi ile değiştirme ihtimalleri var eğer garantisi duruyor ise. (Akasya AVM'de ki Apple mağazası değişim yapmıyor, gittik fakat maalesef burada yapılamadığını söylediler.)

SMC reset yapın. Olmazsa servis...

Sorunu çözdüm.
Çözüm: Mac tekrardan diskini tamamen temizledim modemin WPA ayarını yaptıktan sonra Apple kendi sitesinden makinenın ilk kurulurken üstünde gelen sürümünü çekmesini bekledim 4 saat sürdü yüklendikten sonra klavye mouse kendi kendine çalıştı. Buradan şunu anlıyorum macOS flash yardımı ile kurarsanız bazı donanımlarda sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek bırakın kendisi Apple çeksin.

Geri
Yukarı