Mac ile Windows 8 USB'si Hazırlama

pcmaker

Hectopat
@recep, konularını okudum izledim ve şu lanet olasını Mac'i makinama kurdum.

Şimdi güzel bir soru? USB diske nasıl windows iso su gösterip boot edeceğim. Sanal makina kurup flash diski tanıttığımda disk yok diye görüyor ve windows 8 iso sunu gösteremiyorum. Mac altından disk util ile format atıp fat32 formatlıyorum! sanal makina hala göremiyor. Lanet olası mac başıma bela oldu. DVD rom bozuk olduğu için usb den formatlamak zorundayım.

Köyde olduğum için pc yok, usb yok! 2 gündür sıkıldım bu işten. USB den hiçbir şekilde boot edemiyorum. Mac os dışında usb yi hiçbir sanal makinada çalışan os görmüyor. Ne linux, ne windows 7 ne 8. İşin ilginci sanal makinaya harici harddiski de gösteremiyorum bu yüzden onu da bootable hale getiremiyorum. Harici diski taktığımda bir türlü diski unmount edemiyorum.

Bıktım arkadaş. Mac'ine de PC'sine de tükürücem şimdi... Ekran kartı driverları bir türlü çalışmıyor. Makina bu: Asus N53SN...

Şuna bir çözüm bulalım delirecem. USB disk bir türlü bootable olmuyor. Sadece MAC ve iAtkos ile boot oluyor. iPartiton'u denedim, disk Util'i denedim. Unetbootin'i denedim dd ile disk imajını çevirip denedim. Bir türlü boot olmuyor sıkıldım artık!

Son düzenleyen: Moderatör:
Virtual box kullanıyorsan device sekmesinde USB kısmını işarelemen lazım. Bu işlemden sonra sanal makinede USB belleğini kullanabilirsin.

Sakin ol dostum! Lanet olsuuuun! Heeeey! Senin tek sorunun bu güne kadar yanlış yerlerde takılmış olman. Lanet olası federaller gelmeden sana söyleyeceklerimi dinlersen iyi edersin!

Eğer UEFI booting kullanıyorsan işin çok kolay!

1. Disk Utility ile USB belleğini FAT32 biçiminde formatla
2. Windows 8 DVD/ISO içeriğini bodoslama USB belleğe kopyala
3. Bilgisayarı yeniden başlat ve "UEFI: USB Belleğin-Modeli" seçeneğini seç.

İşte bu adamım! Artık UEFI modda Windows 8 kurabilirsin! Are we cool?

@Recep Baltaş Abi selamğn alyküm konu eski ama şimdi bende de buna benzer bi sorun var elşmde macbook pro var windows format usbsi yazmam gerek ama mac ile nasıl yapabilirim bunu yardımcı olabilrimisin.

@Recep Baltaş'ın yazdığı yönteme ek olarak Boot Camp Yardımcısı'nı kullanarak da bir Windows yükleme belleği oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir ISO dosyası ve bir belleği yardımcıya göstererek yönergeleri takip etmek.

Sakin ol dostum! Lanet olsuuuun! Heeeey! Senin tek sorunun bu güne kadar yanlış yerlerde takılmış olman. Lanet olası federaller gelmeden sana söyleyeceklerimi dinlersen iyi edersin!

Eğer UEFI booting kullanıyorsan işin çok kolay!

1. Disk Utility ile USB belleğini FAT32 biçiminde formatla
2. Windows 8 DVD/ISO içeriğini bodoslama USB belleğe kopyala
3. Bilgisayarı yeniden başlat ve "UEFI: USB Belleğin-Modeli" seçeneğini seç.

İşte bu adamım! Artık UEFI modda Windows 8 kurabilirsin! Are we cool?
Bu şekilde komple diski silip (mac i de silip windows 10 kurdum) (mac + windows için disk alanı yoktu ssd 120 vardı ve disk almak istemiyordum. (Türkçe Win10_2004) Şu an problemsiz çalışıyor çünkü install.wim dosya boyutu 4045 kb idi ve fat32 dosya sisteminde tek başına bir dosya 4gb geçmedikçe sorun yaşanmıyordu. Ancak bugün tekrar bu yöntemi denemek istedim başarısız oldu sebebi de (İngilizce Win10_2004 sürüm) install.wim dosyası tek başına 4 gb den büyük olduğu için (4382 kb ) windows bu kopyalamaya izin vermedi. Bilgilerinize. Teşekkürler Recep Baltaş...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı