Mac Mini Alınır mı?

Nehir

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar mac mini alinir mi yoksa ona verecegim paraya biraz daha ekleyip Airbook almak daha mi iyi? Mac Mini i7 fiyat acisindan airbook a biraz yakin ama performans olarak daha iyi gibi geldi, malum Mac bilgisayar olunca biraz oyunda oynatabilmesi gerek. Görüsleriniz karar vermem icin cok önemli tesekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende mac mini almayı düşünüyorum. Zaten yeni mac mini'nin tanıtılmasını bekliyordum. Yeni çıkan serilerde RAM cihaza entegre olarak geliyormuş ve daha sonradan upgrade yapılamıyormuş diye okudum. Birde aşağıdaki özelliklerdeki mac mini beni ne kadar götürür? Birde depolama seçeneklerinden hangisini tercih etmeliyim karar veremiyorum. 1tb fusion drive mı yoksa 256gb ssd mi? Bu sistemin fiyatı : 4297,00 TL'ye geliyor.

• 3.0 GHz çift çekirdekli Intel Core i7 (3.5 GHz'e kadar Turbo Boost)
  • 16 GB 1600 MHz LPDDR3 SDRAM
  • 256 GB PCIe tabanlı Flash Depolama
  • Intel Iris Graphics
  • Apple Wireless Keyboard - Türkçe Q-Klavye
  • Apple Magic Mouse

Sistem özellikleri çok iyi ama oyun oynayacak adama bir süre sonra hangi sistem olursa olsun sistem yetmez daha fazlasını ister. Nihayetinde teknoloji değişiyor bu sistem bile bir sonra eskiyecektir. Süre olarak 4-5 yıl ancak bu da kullanıma göre değiştiği için 7-8 bile olabilir.
Ayrıca oynamak istedediğiniz oyunların Mac uyumuna baktınız mı ? Şimdi Mac için olan oyun ilerde olmayabilirde.
Oyun için konsol Mac deneyimi Macbook Retina.

Sistem özellikleri çok iyi ama oyun oynayacak adama bir süre sonra hangi sistem olursa olsun sistem yetmez daha fazlasını ister. Nihayetinde teknoloji değişiyor bu sistem bile bir sonra eskiyecektir. Süre olarak 4-5 yıl ancak bu da kullanıma göre değiştiği için 7-8 bile olabilir.
Ayrıca oynamak istedediğiniz oyunların Mac uyumuna baktınız mı ? Şimdi Mac için olan oyun ilerde olmayabilirde.
Oyun için konsol Mac deneyimi Macbook Retina.
Kardeşim benim öyle oyunla falan işim yok. Daha önce hiç mac kullanmadım. Benim için uygun olan cihazı mac mini olarak kararlaştırdım. Alıp TV'ye bağlamayı düşünüyorum. Ve aldığım cihazın beni uzun bir süre idare etmesini istiyorum. O yüzden en yüksek konfigürasyona ait mac miniyi oluşturdum.

Zevk işi bunlar bence. Sağa sola kulak asma arkadaş. Kendin tamam budur dedim mı hiç duşunme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı