Mac Mini mi alsam?

O Mac'i almak yerine bunu alabilirsin:
Macbookpro Notebook Corei5 2.5Ghz-4Gb-500Gb-13.3-İntel Notebook - Vatan Bilgisayar

Not: Tabiki arkadaşların topladığı bilgisayarlar daha hızlı ve verimli çalışır fakat seyahat ederken yanında kocaman bilgisayar kasası taşımaya gerek yok.

Bu arada Mac olmasın diyorsan bu da var.:
SAMSUNG NP470R5E CORE İ5 3230M 2.6GHZ-8GB-1TB-15.6"-2GB-W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar
Üstelik her oyunu da neredeyse açar. Benim tavsiyem son önerdiğim Samsung.

Düzenleme:
Lenovo Z500 Notebook Core i5 3230M 2.60Ghz-8Gb 1Tbsshd-2Gb-15.6-W8- Notebook - Vatan Bilgisayar

Samsung'dan 1000TL daha ucuz, bir kaç özelliğinden kısılmış bir başka notebook buyur. GT740M var. Bu da ortalama açar her şeyi diye düşünüyorum. 1000TL için 2-3 grafikten düşersin artık seçim sana kalmış.

O Mac'i almak yerine bunu alabilirsin:
Macbookpro Notebook Corei5 2.5Ghz-4Gb-500Gb-13.3-İntel Notebook - Vatan Bilgisayar

Not: Tabiki arkadaşların topladığı bilgisayarlar daha hızlı ve verimli çalışır fakat seyahat ederken yanında kocaman bilgisayar kasası taşımaya gerek yok.

Bu arada Mac olmasın diyorsan bu da var.:
SAMSUNG NP470R5E CORE İ5 3230M 2.6GHZ-8GB-1TB-15.6"-2GB-W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar
Üstelik her oyunu da neredeyse açar. Benim tavsiyem son önerdiğim Samsung.

Düzenleme:
Lenovo Z500 Notebook Core i5 3230M 2.60Ghz-8Gb 1Tbsshd-2Gb-15.6-W8- Notebook - Vatan Bilgisayar

Samsung'dan 1000TL daha ucuz, bir kaç özelliğinden kısılmış bir başka notebook buyur. GT740M var. Bu da ortalama açar her şeyi diye düşünüyorum. 1000TL için 2-3 grafikten düşersin artık seçim sana kalmış.
Dedikleriniz güzel emek vermişsiniz teşekkür ederim ama üst tarafı okumadınız galiba okusanız sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dedikleriniz güzel emek vermişsiniz teşekkür ederim ama üst tarafı okumadınız galiba okusanız sevinirim.
Teşekkürler
Hayır okumuştum. Ram konusunda sıkıntı yok bence. İleride SSD veya HDD de eklenebilir notebooklara. Ama 3D işler olduğu için ekran kartını bilemem -ki bence Samsung'daki HD8750M yeterli olur diye düşünüyorum fakat gelecek yılları bilemem.

Hayır okumuştum. Ram konusunda sıkıntı yok bence. İleride SSD veya HDD de eklenebilir notebooklara. Ama 3D işler olduğu için ekran kartını bilemem -ki bence Samsung'daki HD8750M yeterli olur diye düşünüyorum fakat gelecek yılları bilemem.
Üst tarafta masaüstü olduğunu belirtmiştim ve evet o bilgisayarda ayrıca güzel ve her işimi yapanileceğim bir bilgisayar fakat laptop işi sıkıntılı ve ekran küçük o sebepten ötürü olmaz.

Bence en büyük etken ihtiyaçlarını ya da ihtiyaç duyabileceğin tam olarak tespit et.

İşletim sistemini falan geçtim tasarım neredeyse mükemmel oluyor. Birçok bilgisayar tasarımı falan Apple anımsatıyor.

Çoğunlukla iş işin kullanacaksanız tavsiye ederim. Oynayacağınız oyunları araştırın mac ile uyumlu olursa sizin için daha iyi olur.

İyi de oyun için alınıyorsa ileride yeni çıkan oyunlar Mac için olmama ihtimali var. Aynı ihtimal Windows için olmaz görüşündeyim. Çünkü en çok kullanılan yine Windows olacağı için.

İyi de oyun için alnıyorsa ileride yeni çıkan oyunlar Mac için olmama ihtimali var.Aynı ihtimal Windows için olmaz görüşündeyim.Çünkü en çok kullanılan yine Wiindows olacağı için.
Ben o sorunumu boot camp ile halletmeyi düşünuyordum. O yüzden bana cazip geldi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı