Mac olmadan React Native yazılamaz mı?

rico

Kilopat
Daha fazla  
Windows kullanıyorum ve IOS'ta yazmak istiyorum. EXPO ile iPhone'umdan yapabilirim fakat ekranı sürekli açık tutmam, şarj sorunu vs. var. Bu emülatörü Windows'ta açmanın bir yolu yok mu, illaki Mac mi almam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hacintosh bile olsa performans ve uyumsuzluk sorunu yaşayabileceğini düşünüyorum. Bana kalırsa ya böyle devam et ya da bütçen var ise adamakıllı bir Mac al daha iyi olur.

Android Studio eğer iOS telefonları bulabiliyorsa yazabilirsin tabi. Deneyip görmek lazım desteği var mı ben bilmiyorum

Hacintosh bile olsa performans ve uyumsuzluk sorunu yaşayabileceğini düşünüyorum. Bana kalırsa ya böyle devam et ya da bütçen var ise adamakıllı bir Mac al daha iyi olur.

Android Studio eğer iOS telefonları bulabiliyorsa yazabilirsin tabi. Deneyip görmek lazım desteği var mı ben bilmiyorum
Performansta ben de sıkıntı olacağını düşünüyorum. Peki IOS React Native tutorial'larını izlerken Android Studio'da yazsam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? IOS'ta yazmam mecbur değil.

Apple ürünlerinin Windows cihazlara olan kapalılığı sebebiyle Android Studio cihazı göremeyebilir. Bu konuda tam emin değilim deneyip görmelisin. Eğer algılıyorsa da sorunsuz çalışmalı.

Apple ürünlerinin Windows cihazlara olan kapalılığı sebebiyle Android Studio cihazı göremeyebilir. Bu konuda tam emin değilim deneyip görmelisin. Eğer algılıyorsa da sorunsuz çalışmalı.
Yok hocam yanlış anladınız galiba. Windows'ta Android çalışacağım ama IOS React Native tutorial'larını izleyerek çalışacağım. Herhangi bir compile sorunu vs yaşar mıyım?

Yok hocam yanlış anladınız galiba. Windows'ta Android çalışacağım ama IOS React Native tutorial'larını izleyerek çalışacağım. Herhangi bir compile sorunu vs yaşar mıyım?
Hayır sorun yaşamazsın, test aşamasına geldiğinde IOS platformu için küçük çaplı çözmen gereken şeyler çıkabilir ama düzgün yaptıysan compiledan sonra bir sorun çıkmaz.

Sağolun hocam beni M2 Mac almaktan kurtardınız. İlk maaşımla alırım onu da inş 😅
Çok elzem olduğunu düşünmüyorum. Evet XCode'un emülatörü mükemmel ancak windowsta da bu traz emülatör sağlayan uygulamalar var.

Geliştirme süreci biraz uzuyor ama yine aynı yola çıkıyor. Ha çok test etmek istiyorsanız derme çakma 2. El bir iphone satın alın bütün testleri onda yapın hem daha sağlıklı olur. Ama illaki de mac olmazsa olmaz diye bir kaide yok.

Kim çıkartıyor bu uydurmaları onuda anlamış değilim. Test ortamı dışında hiçbir özelliğine gerek duyulmuyor.

Geri
Yukarı