Mac OS 10.10.4 İnternete Bağlanmama ve Sadece USB'den Çalıştırabilme Sorunsalı

deleted727

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Mac OS 10.10.4 kurdum fakat 2 adet sorunum var.

1-İnternete bağlanamıyorum. Sistemi kurarken internet ile ilgili sorular sordu. İlk boşlukta birkaç seçenek vardı. En alttakini seçtim ve gerisini boş bıraktım. İnternetin kablolu.

2-Sistemi sadece Mac OS kurulumunun olduğu Flashdisk'ten çalıştırabiliyorum. Başka şekilde işletim sistemi yok diye hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum videosunu izlememişsiniz.
1- Kurulum sonrası klasöründeki programlar aracılığıyla ethernet kartın ne ise ona ait kextleri yükle.
2-Clover bootloader kurmazsan USB den kurtulamazsın.

İzlediğim video şuydu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Belki sanal bilgisayar olduğundan farkları olmuş olabilir. Neyse.
İnternet ile ilgili:
rQP5bN.png

Ethernet kartı anladığım kadarıyla Realtek PCIe GBE Ailesi Denetleyici. Bunun için şunu buldum:
Realtek
Burdan MacOS 10.6 on Intel-based Mac computer yazanı indirsem ve direk kursam çalışır mı?
Ve bir sorum daha var. 10.10.4 Yosemite Sanal Sistem Kurulum İmajı | Technopat Sosyal Buradaki imaj bozuk sanırım. Virtual PC ve diğer FlashDisk'e iso yazdırma programları bunu görmüyor yada bozuk diyor. Eğer çalışan bir iso dosyanız varsa atarsanız sevinirim. (Normalda RAW imajını kullanıyordum.)

Videoda Mavericks anlatılıyor ama Yosemite ile aynı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yosemite 10.10.4 güncellenince videoyu koymayı unutmuşlar sanırım.

Sanırım internetin kextlerini yükleyip transmac ile atacağım. Eğer böyle ise ben ekran kartımın kextlerimi bulamadım yardımcı olursan sevinirim. Kextleri ararken şunu buldum: Realtek PCIe GBE Family Controller 1.0 - Hackintosh Zone Fakat bunu nasıl kuracağımı bilmiyorum.
Ve bir sorum daha var. Attığın videonun 45:45 dakikasında ekran kartım AMD fakat o seçeneklerde AMD yazmıyor ne seçeceğim? Ve platrom id'mi bilmiyorum.
yMBAnk.png

1- Ethernet kextini Multibeast ya da Hackintoch Vietnam Tool adındaki programların içerisinden bulabilirsin. Yüklemek istediğin drivera tik koyarak devam edip yükleyeceksin.
2- ATİ=AMD aynı zaten. Ama laptopa kuruyorsan ve intel HD grafik yanında amd var ise o zaman amd çalışmaz. İnteli kurman lazım. İntel için platform idleri sitede mevcut. Ati için biraz daha uğraştırıcı. Sende sadece Amd/Ati mi var?

Downloads - tonymacx86.com

R9 and R7 support in 10.10 (Finally) - ATi - InsanelyMac Forum

Intel HD Graphics IGPlatfomID Veritabanı | Technopat Sosyal

Yöneticilerden biri belki yardımcı olabilir. Bende sadece Amd ekran kartı olan bir masaüstüne kurdum fakat sadece amdyi çalıştıramadım. Amd bu konuda biraz sorunlu.

Tamam genede teşekkürler. Belki AMD yanında Intel de kullanıyor olabilirim. Ama tam emin değilim bir bakmam lazım.

Vapor-X R9 200 Serisi kullanıyorum. Sanırım hem Intel hem de AMD. Doğru mudur acaba?

Kuruluma geçtim ve ekran kartımı öğrendim. Intel HD Graphics 4600 kullanıyorum. Şimdi yardım edebilirsiniz umarım.

Bide Clover Configurator kullandım fakat Mount EFI dediğimde videodaki gibi yer gelmiyor ve benim kurulum FlashDisk'imi açıyor. Bide üstte Acpi, Boot, Cpu gibi yerler gözükmüyor.

Öncelikle Clover Bootloader'ı kurman lazım. Uefi kurulum yaptıysan Clover bootloader kurulumunda UEFİ booting only'yi seç yeterli. O zaten bazı şeyleri kendi seçiyor.
Senin kullandığın daha güncel bir Clover Configurator olduğu için yukarıda değil sol yanda o bölümler mevcut.
1-Mount kısmına tıkla
2-Check Partition
3-Mount Partition
( Burada 2 tane mount edecek seçenek çıkacak ,bir tanesi USB bir tanesi de kurduğun HDD)
4-HDD i mount et ( USB zaten masaüstünde mount edilmiş durumda genellikle)
5-Open Partition ( Buna basınca NoName diskinde EFİ klasörünü açacak. Oradaki Clover dosyasını sil yerine USB/EFİ içerisindeki Clover dosyasının kopyasını koy.)
6-Koyduğun Clover klasörü içerisindeki config.plist dosyasını sağ tuş-birlikte aç-clover configurator seçerek aç ve bilgisayarına uygun şekilde son düzenlemelerini yap, kaydet ve kapat)

USB'den kurtulmak için son kez USB ile başlat. Clover options(options değil!) seçeneğine gir. "Add clover .... " ile başlayan seçeneği enter tuşu ile uygula. Artık USB'ye ihtiyacın yok. Biosta boot seçeneklerinde Clover'ı başa alarak bilgisayarı başlatabilirsin.

@oberon84

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı