Mac OS X 10.8.5 ATI Raedon HD 2400 PRO Tanıtamıyorum

ThisisPerfect

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, Niresh Mac OS X 10.8.5 Mountain Lion kurdum her şey güzel sorun yok diğer sürümlere göre gayet stabil az bir kasma var ki bunun nedenininde ekran kartından olduğunu düşünüyorum çünkü ekran kartını tanıtamadım. Nasıl tanıtabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin masaüstü mü, laptop mu? Ona göre durumu çözebilelim. Ayrıca ekran kartınızın systeminfo bilgilerinden (yani Device ID nosu) yola çıkarak bu forumda araştırma yapınız.

Bu forumda sizin kartınızla ilgili sorular sorulmuş, çözüm için mac sistemleri destekleyen kartları değişmesini tavsiye etmişler. Yabancı kaynaklara da baktım, tatmin edici bir cevap yok.

Ekran kartımın değişmesi lazım fakat şuanda hiç param yok malesef :(. Fakat bir kaç yabancı sitede mac'ın ATI Radeon 2400 Pro ekran kartı olduğunu görmüştüm. Fakat bir türlü tanıtamadım ATI Radeon HD 2350 Series 5Mb olarak görüyor bence 2350'yi tanıdığına göre 2400'üde tanıyabilir

olarila.com • View topic - ATI Graphics

şöyle bişey buldum ama anlamadım

ayrıca Extension'da ATI2400Controller.kext bulunuyor

Durumu şöyle kısaca özetleyim;
1-DPCI Manajer osx'e yükleyerek ekran kartınızın device id - vendor id bilgisini not ediyoruz. (0xDeviceIDVendorID)
2-Chameleon en son sürümü indirerek org.chameleon.Boot.plist bilgilerini linkte verilen key string komutlarını giriyoruz.
3-Son olarak ATI2400Controller.kext içinde info.plist dosyasına IOPCIMatch string değerini ekran kartının deviceidvendorid değerini gireceksin.
4-Disk izinlerini onararak yeniden başlatmayı unutma.

Olmazsa dediğimiz gibi osx'i destekleyen ekran kartı tavsiye ediyoruz.

Framebuffer unutmuşum, onuda belirteyim.

<key>AtiConfig</key>
<string>Iago</string>

Son düzenleme:
Hocam yardımınız için teşekkürler fakat şöyle bişey var indirdim DPCI Manajer kurdum fakat device id ve vendor id nerede yazıyor ?

Bu Mac hakkında bölümünde

Aygıt Kimliği:0x94c3
Revizyon Kimliği:0x0000

sistem raporunda böyle yazıyor Grafik bölümünde bu mudur ? :)

SystemInfo'da ise Ekran kartının device id ve ven. id'si

Dev id : 94c3
Ven id : 1002

Chamelon derken bootloader mi yoksa wizard mı ?

Chameleon Bootloader kuracaksınız ki, yukarda belirtmiş olduğum .plist dosyasını düzenleyeceksiniz.

<key>IOPCIMatch</key>
<string>0x94C31002 0x68991002 0x68E01002 0x68E11002 0x68D81002 0x68C01002 0x68C11002
0x68D91002 0x68B81002 0x68B01002 0x68B11002 0x68A01002 0x68A11002</string>

şeklinde kalın olarak belirttim eklemeniz gereken kod...

Son düzenleme:
şuan chamelon son sürüm yükledim fakat çözünürlük bi garip bişey oldu ayrıca ATI HD 2350 5MB göstermiyor şuan diyor ki Ekran 3 MB

IOPCIMatch

plist'te bu bölüm bulunmuyor eklemelimiyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı