Mac OS X 10.9.5 Sistem yeniden başlatıldığında clover boot HDD'yi görmüyor

yavuz009

Hectopat
Evet arkadaşlar herkese merhabalar, öncelikle Recep abi'nin yaptığı güncel rehberi izledim. Yani 8.1 ile Mac OS X Dual Boot rehberini. Denilenleri harfiyen yaptım, BIOS ayarlarını yaptım, her şey güzel. Mac OS X'i kurdum fakat ikinci boot da yani sistemi yeniden başlattığımda Clover bootloader benim Mac OS X yüklediğim HDD'yi görmüyor. Birde nVidia kext'lerini sildim.

Sistemim; Asus K56CB
  • i7 3537U
  • 4GB 128 Bit GT 740m
  • 8GB DDR3 Ram
  • 1 TB HDD
  • BIOS Rev. 205
Beyler şöyle bir şey buldum. HDD'de 2 bölüm vardı. C ve D. Bu yüzden ben d kısmını kurarken disk izlencesinden ayıracaktım ve bir baktım Clover boot benim HDD'yi görüyor. Sanırım tek HDD de C ve D yaptığımız zaman Mac kuramıyoruz. O yüzden şimdi D diskindeki dosyaları yedekleyeceğim ve yükleme yapmaya başlayacağım. Eğer bir sorun olursa CD'ye CD'den çalışan Windows 7 attım. Bu sayede en kötü ihtimal bütün verileri silip tekrar kuracağım Windows'u.

Edit: Neredeyse başarılı bir kurulum yaptım fakat Intel HD Graphics tahmin edeceğiniz üzere 3 mb gösteriliyor ve bootloaderı kurmadım. Yaptığım bütün işleri buraya yazıp ufak bir rehber oluşturabilirim. Buradan recep abiye ve tüm Technopat ailesine selamlar.

Clover boot configurator ile Mount EFI dedim. Direkt olarak HDD sormadan USB'yi mount etti. HDD'yi sormadı. O yüzden @Recep Baltaş abi duruma bir göz atar mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sen nasıl yaptın bende de aynı sorun oldu ilk önce c d vardı mac kurulu hdd yi görmüyordu
d sürücüsünü silip mac hdd ile birleştirdim kurulum yaptım kuruldu yine cloverde mac kurulumlu hdd yi görmedi bi yardım et kardeş kimse bilmiyor bu sorunu

Önce bütün bölümleri silip tek bir hdd yaptım (boot bölümünü ellemedim). Daha sonra tek parcça hdd den 100 GB ayırdım, apple hfs olarak formatladım. Daha sonra clover 3 adet hdd görüyordu:

1-bootloader
2-windows
3-mac için 100 gb

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende yaptım sadece c yi bıraktım wındows da apple hfs formatladım bende de sadece windows ve bootloaderi görüyor girdiğin komut filan var mı ?

önceden uefi yapacaktım mbr gpt sorunu çıktı bende flashtandır diye gpt formatladığım usbyi mbr formatladım yine olmadı düz kurulum yaptım daha sonra okuyunca bütün diskleri silip tekrar yüklemem gerektiğini öğrendim üzüldüm ama yapçak bişey yok os x yosamite çıksın hayırlısı ile onu kuracağım

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı