Mac os x bilgi

Hüseyn Alieff

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521648269
Merhaba. Mac os x o kadarda anlayışım yok ama videolardan baktım hoşuma gitdi zaten oyun oynamıyorum o kadarda.Kurulumda Recep abi hep amd ekran kartlı kurulum yapıyor şimdi sorularım.
1. nVidia GT630 2GB mac os Mavericks uyumlumu ?
2. Windows kurulumunda hep driver yazarız video kart hepsi çalışsın diye Mac os dada öylemi ?
3. Mac os sürücüsü yalnış bilmiyorsam FAT olmalı ve ya değil yalnışsa özür dilerim ben usb bellek takdığımda görecekmi ?
Lütfen sorularıma açık şekilde cevap verilsin,birde indirme linki (diske göre)

1- kext (mac sürücü dosyası) bulursan ki %90 vardır o ekran kartının kext'i, sorun olacağını düşünmüyorum.
2- macOS'da kext vardır, sürücü yoktur ve birçok bileşenin de kext dosyası ya kendiliğinden (native) ya da geliştiriciler tarafından hazırlanmış ve internette vardır. kurulumdan önce bilgisayar bileşenlerini iyi bilip bakman gerekiyor.
3-mac os sürücüsü fat değildir, hfs'dir ve ntfs'yi de görebilirsin ama yazamazsın. paragorn ntfs programı ile hem yazıp hem de okuyabilirsin diskini. illa fat veya hfs olmak zorunda değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı