Mac OS X BluetoothHCIController sorunu

yagizhco

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
10.10.4 Yosemite sürümünü kullanıyorum.
Sistemim;
MSI z97 G43 Anakart
İntel Pentium G3258 OC 4,3 Ghz
MSI GTX 750 Ti Ekran Kartı

Ne denediysem BluetoothHCIController hatasını geçemedim. Forumda bu sorunla karşılasan kişilerin denediği bütün komutları denedim sonuç olumsuz. Daha öncede laptop ve masaüstü bilgisayarlara yükleyen biri olarak bu sistemde başarısız oldum.

Yardımlarını bekliyorum arkadaşlar.

Hangi bootloader kullandığını, komutları ve ekranın takıldığı yerin resimlerini çekip paylaşırsan daha iyi olur.

Hangi bootloader kullandığını, komutları ve ekranın takıldığı yerin resimlerini çekip paylaşırsan daha iyi olur.

Bu forumdaki 10.10.4 versiyonu indirmiştim. Clover bootloader kullanıyorum. Fotoğraf çekme imkanım şuan yok ama WP swap On System gibi bir yazıdan sonra BluetoohtHCIController hatası geliyor. GraphicsEnabler=Yes/No, PCIRootUID=1 ve Clover boot options kısmında hazır gelen boot argümanları var.

Bunu kullandıysan config.plist-GE=Yes-NVIDIA.zip yanlış Config kullanıyorsun. Bunda nv_disable komutu yok. Bu komutu senin girmen gerekecek. Clover Boot Menü ekranında Options kısmına gel. Burada boot args satırında ki kodları ardına nv_disable=1 komutu ekle. Dikkat et diğer komutları silme.

Bunu kullandıysan config.plist-GE=Yes-NVIDIA.zip yanlış Config kullanıyorsun. Bunda nv_disable komutu yok. Bu komutu senin girmen gerekecek. Clover Boot Menü ekranında Options kısmına gel. Burada boot args satırında ki kodları ardına nv_disable=1 komutu ekle. Dikkat et diğer komutları silme.

O komutu biliyorum ilk olarak config dosyasını değiştirmeden denemiştim sizin paylaştığınız 10.10.4 sürümünde. nv_disable komutu vardı ama yine aynı yerde aynı sorunu veriyordu. Sonra config dosyasını değiştirdim sonuç yine aynı. Yani değişen birşey olmayacak sanırım o komutu eklemekle.

Tekrardan denedim nv_disable komutuda vardı. Ama değişen birşey olmadı. Tam olarak
XCPM: registered
VM Swap Subsystem is ON (burdan sonra alttaki hatada takılıyor.)
[IOBluetoothHCIController][SearchForTransportEventTimeOutHandler]---Missing Bluetooth Controller Transport! hatası alıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı