Mac OS X BluetoothHCIController sorunu

O ekranda bir süre bekle. Sistemi kapatma. USb 3.0 kullanıyorsan 2.0 kullan. En son GTX ekran kartını sök ve bu şekilde dene.

Daha önce tam 1 saat bekledim ve usb 2.0 kullanıyorum. Ekran kartını kullanamayacaksam da bir anlamı yok. Sanırım bu sisteme bu şartlarda kuramıyoruz.

Sadece kurulumda çıkart. Kurulum kart olmadan başarılı olursa, sonrasında zaten web driver ile ekran kartını tanıtacaksın. Önemli olan, kurulum ekranına ulaşıp, kurulumu tamamlaman.

İşte bunu akşama denerim.

Evet ekran kartını çıkarttım aynı şekilde kuruluma geçtim aynı hata ile karşılaştım. Çeşitli komutlar ve sizin dediklerinizi denedim sonuç her defasında aynı değişen hiç birşey olmuyor.

Windows üzerinden Transmac ile USB->System->Library klasörüne eriş ve şu şekilde başlayan kextleri sil:
AppleIntelHD* AppleIntelF*.

Ek olarak Clover boot Menü-> Options-> Graphics-> Inject Intel işareti varsa kaldır. Inject EDID işareti varsa kaldır.

Bilemiyorum, bir şeyler eksik yada gözden kaçmış olabilir. BIOS ayarlarında, config ayarlarında vs. İstersen Niresh Yosemite Sürümü/ Chameleon bootloader ile dene.

Peki ilginiz için teşekkürler. İlerleme kaydedersem buradan bilgilendirme yaparım.

Niresh sürümünü indirdim ve DMG uzantılı imajı Transmac ile usb belleğe restore ettim fakat usb belleği boot edemiyorum. Anakart UEFI modundayken hiç görünmedi Legacy moddaykende usb seçmeme rağmen siyah ekranda sol üst köşesinde sadece beyaz bir çizgi yanıp sönüyor ve orda kalıyor. Başka bir yöntemi var mı peki ?

Windows yanına mı kurulum yapmaya çalışıyorsun? TransMac hatalı yazmış olabilir. Boot dosyası kayıp gibi görünüyor zira. Ayrıca Chameleon bootloader seçiyorsun değil mi? Artık Niresh Yosemite 10.10.1 / Chameleon ile de olmuyorsa da bilemiyorum. Bir şeyler eksik yada hatalı.
Şunları tekrar gözden geçir.
BIOS ayarlarını Load Default yap. BIOS ayarlarında:
VT-D disable,
Secureboot= Disable,
FastBot= Disable,
xHCI Mode: Smart Auto
Boot Prio. UEFI & Legacy
Monitor bağlantını DVI yada HDMI olarak ayarla.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı