Mac OS X El Capitan Public Beta USB Hazırlama (Kolay Yöntem)

Konuyu InsanelyMac adresinde gördüm ve sizinle paylaşmak istedim. Bir kaç tıklamayla kodlarla vs. uğraşmadan USB hazırlayabiliyorsunuz. Ben bu yöntemle El Captain betasını sorunsuz bir şekilde kurdum. Bu yöntem ile Developer Beta USB'side hazırlayabilirsiniz.

Gerekeler:
1) Macintosh veya Hacintosh bilgisayar. Sanal makinede kurulmuş Hacintosh da olur.
2) Bu adresten edineceğiniz Public Beta dosyası.
3) En az 8 GB Flash Bellek.
4) Aşağıdaki linkten edineceğiniz uygulama.

Kod:
https://www.dropbox.com/s/4qe8ygz9na6maoq/Clover%20OS%20X%20El%20Capitan.zip?dl=0

Hazırlamaya başlamadan önce Install OS X El Capitan Public Beta.app veya Install OS X 10.11 Developer Beta.app dosyası Uygulamalar klasörünün içinde olmak zorunda. Apple Store üzerinden indirdiğiniz zaman otomatik bu dizine kopyalacaktır. Eğer isim farklıysa yeniden adlandırmanız gerekmektedir.

appp10.png

- Flash Belleğimizi takalım.
- İndirmiş olduğunuz "Clover OS X El Capitan" uygulamasını açalım. Açtıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi pencere gelecek.
Bu pencerede "Create USB" diyelim.

018.png

- Bu pencerede Flash Belleğimizi seçtiğimize emin olalım. Bu menüde Flash Belleğimiz kendi ismi ile görünür. USB ismi ile görünmez. Flash Belleğinizin ismi neyse onu görürsünüz. Yanlış disk disk seçmeniz durumunda diskiniz biçimleneceği için kötü sonuç ortaya çıkabilir.
0310.png

- "Continue Diyelim"

0211.png

- "Format" diyelim.

0410.png

- Daha sonra "Open" diyelim.

0510.png

- Açılacak kurum penceresinde anlaşmayı kabul ettikten sonra ve Yüklenecek Disk olarak Flash Belleğimizi seçtikten sonra Gelişmiş Kurulum menüsünü açıyoruz. Burada kendimize uygun seçenekleri seçiyoruz. Eğer Public Beta ise ilk seçenek Deloper Beta ise ikinci seçeneği seçiyoruz. Clover da ise bize uygun BİOS sürümünü seçiyoruz ve İNSTALL diyoruz. Yaklaşık 15-20 dakika içinde USB boot edilmeye hazır olacaktır.

317.png

- SMBİOS girmeyin hata veriyor açılışta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı