Mac OS X laptop USB'den boot etmeme

mir_as82

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimi usb den boot edemiyorum. Usb diskime maverick 10.9.5 imajını indirdim ve win32diskimager ile yazdım. Daha sonra bios ayarlarına girdim ve ilk öncelikli aygıtı external device yaptım. Laptopu açıyorum usb takılı halde devamlı f11 e basıyorum fakat "Operating System Not Found" tarzında bir mesaj gözüküyor ekranımda.

Benim hatam nerede?
Birkaç şüphelendiğim nokta var.
1-Acaba benim sistemimde hem windows hem ubuntu var bundan kaynaklı olabilir mi?
2-Usb diski oluştururken Gpr, Mbr gibi olaylardan kaynaklı mı ?

Birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

Sistem modelini : Sony Vaio VPCF23P1E.
Bios ayarlarında sizin bahsettiğiniz gibi seçenekler yok. Sadece "External Device" boot sıralamasında başa alınabiliyor. Yapabileceğim bir tek bu var bios ayarlarında.
USB 2.0 da kullandım 3.0 da ikisinde de fayda vermedi.
Benim sistemim için en uyumlu hangi MAC sürümüdür sizce? Yarın ML2 Virtual Box tan yükleyip denemeyi düşünüyorum. O olur umarım.

Evet. "Secure Boot" tan kastınız, bios u şifre ile açmak ise o var.
Hocam Maverick iyi olmasına iyi de ben iki tane farklı Mavericks indirdim ikisini de USB diskime yazdım ama tık yok. En son geldiğim aşama, USB yi takıp F11 e basınca açılışta "Operating System Not Found" mesajı geldi.

Ben SSD' yi harddisk yerine taktım. Oraya 8 GB bir alan ayırıp NTFS dosya sistemine göre formatlasam bu alandan boot edebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı