Mac OS X Lisansı Olmaması Sorun Yaratır mı ?

Mert Civan

Hectopat
Bu konuda linki olan Mac OS'u indirdim kurdum ama bu konuda bi uyarı "OS X lisansınız olduğunu varsayıyoruz. Yukarıdaki kodu Google'da arayın." diye bir uyarı vardı. Ben kurdum ama lisansım yoktu. Problem olur mu acaba ? Bide kurdum ama işte kurulum ayarlarını yaparken klavye çalışmıyor. Bu yüzden pc adı kullanıcı adı falan yazamıyorum ve Mac'i açamıyorum.

Hackintosh başlı başına zaten EULA'ya aykırı. Ama çok dert ediyorsanı 37 TL verip bi ML lisansı alabilirsiniz:

OS X Mountain Lion - Apple Store (Türkiye)

USB klavye kullanın. Klavye zaten USB ise söküp başka porta takın. laptop ise harici USB klavye takın, ana ekrana ulaşınca da Multibeast ile VooDoo PS/2 sürücüsünü kurun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mac lisansı alsanız bile, o sözleşmeye göre mac os'u bir Apple ürününe yükleyeceğinizi kabul ettiğinizden dolayı her türlü sözleşmelere aykırı haretket etmiş sayılıyorsunuz. Şimdilik apple tarafından bir dava söz konusu değil ülkemizde ancak lisansını almanız size mahkemede, bu işi kasıtsız yaptığınızı kanıtlayacağından cezanız daha düşük olacaktır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı