Mac OS X Mavericks HD5650 Driver Nasıl Kurabilirim?

tijuana

Hectopat
Merhabalar. Mavericks kurulu Packard Bell TJ75 Laptopumda HD5650 Mobility Radeon driverını ne yaptıysam bilerek veya bilmeyerek yinede beceremedim. Yıllarca Windows kullanmanın sonucu, Mac bilgim sıfır ama bilgisayara hakim biriyim. Yardımcı olacaklara minnettarım gerçekten Windows kullanmak istemiyorum teşekkür ederim.

Clover için LoadVBios=Yes komutu ile açtığınızda çalışması gerek ;)

Aynı sorunu yaşan bir kullanıcı şunları yapmış:

EDID injector (AMD sürücleri yüklü iken Windows üstünden oluşturulabiliyor), LoadVBios, PatchVBios, FBName: Langur ve Ports=3 kullanarak çalıştırmış.

Chameleon için de şu rehberi çevireyim:

1. EDID bilgisini almak gerek. Windows üzerinden bu programla yapılabilir: EnTech Taiwan | Utilities | Monitor Asset Manager

2. Ekranınız için bütün EDID bilgisini bir metin dosyasına kaydedin (RAW DATA olarak) ve bütün boşlukları silin.

3. Bu siteye girin ve HEX'i BASE64'e dönüştürün TRANSLATOR, BINARY

4. Şimdi Plist Editor Pro'yu açın ve BASE64 çıktısını aşağıdaki (<data>'dan sonra ) System > Library > Displays > Overrides >DisplayVendorID > DisplayProductID-717 içine yapıştırın. İşlem bitiminde şöyle bir şey çıkmalı ortaya:

Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>DisplayProductID</key>
<integer>1815</integer>
<key>DisplayProductName</key>
<string>Internal LCD Forced EDID</string>
<key>DisplayVendorID</key>
<integer>1970170734</integer>
<key>IODisplayEDID</key>
<data>
AP///////wAGEF+cAAAAAAgRAQOAIRV4CunVmVlTjigmUFQAAAABAQEBAQE BAQEBAQEB
AQEB3iGgcFCEHzAgIFYAS88QAAAYAAAADwAGECAKCgoKCgoKCg oKAAAA/gBLUzUxNQAx
NTRXUDEKAAAA/gBDb2xvciBMQ0QKCgoKAI8=
</data>
</dict>
</plist>

5. Dosyayı kaydedin.

6. Chameleon Wizard kullanarak (Chameleon Wizard 4.2.2 - OSx86.net Hackintosh) GraphicsEnabler=Yes ve AtiConfig=Orangutan ayarlarını yapın.

7. Kext Utility çalıştırın ve Fix permission, Rebuild Cache yapın.

8. Bilgisayarı yeniden başlatın ve FSM'ye dua edin.

Recep Bey çok iyi anlatmışsınız fakat ben bunların nasıl yapılacağını bilemiyorum. İstanbul'da otursaydım getirirdim cihazı size ücreti de neyse öderdim ama izmir'den kargo ile yollamak pek akıllıca değil. Yolda zarar görür diye düşünüyorum. Çok sağolun yine de minnettarım :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı