PACKARD BELL TJ75 Mac OS X Mavericks Sorunu

tijuana

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar herkese :) Ben mac os mavericks kurdum. Videonuzdaki herşeyi yaptım kurulumda sorun yaşamadan kurdum. Yalnız ekran kartımı, touchpad'i ve ses kartını tanımadı. Multibeast 6.0 ile kurulumu yaptığım halde tanımadı.

Bilgisayarım;
PACKARD BELL TJ75

• İ5 430m işlemci 3 mb önbellekli 2.26 ghz
  • 500 gb 7200 rpm seagate harddisk
  • 4 GB 1066 Ghz Ram
  • AMD radeon HD 5650 1 GB ekran kartı
  • Bluetooth: Broadcom 2046 BT 2.1+EDR (WIDCOMM)
  • Kablosuz: Atheros AR5B93 802.11 a/b/g/n
  • Ethernet: Broadcom 10/100/1000Mbp

Ayrıca boot işlemlerini videodaki gibi yaptım, usb yi çıkartıp yeniden başlatınca öylece kalıyor. Sol üst köşede alt çizgi siyah ekranda yanıp yanıp sönüyor. Tekrar usbyi takıp yeniden başlatmam gerekiyor. Kısaca usb siz boot yapamıyorum.
Touchpad önemli değil ekran kartı ve ses kartımı tanısın yeterli birde uykuya dalmıyor. saygılarımla...

Şimdiiii;

-Ekran kartı: AMD... AMD ekran kartı ile Mac OS X pek barışık değil. O yüzden o kartı devreye sokmanız kolay olmayabilir.
-Touchpad PS/2 portu ile bağlıdır. Multibeast içinden PS/2 kurmanız yeterli.
-Ses kartı için çipi öğrenip yine Multibeast içinden Kext kurun. Kext kurdunuz, olmadı m, o zaman VooDooHDA. Ama bundan önce kurduğunuz Kext'yi silmeniz gerekebilir.

Boot, boot, boot...

Sistem UEFI değil. O zaman:

https://www.technopat.net/forum/mac...otloader-yukleme-uefi-olmayan-anakartlar.html

Abi AMD değilki o ekran kartı ATI Mobility Radeon HD5650 bende dün yükledim 2 gündür uğraşıyorum ekran kartını tanıması için sadece ekran kartını hallemedim.Kext Utility ile denilenleri yaptım ama yok ekran kartı 3mb hala :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı